Uczcili pamięć poległych Sybiraków

  • 18.09.2019, 09:48
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Uczcili pamięć poległych Sybiraków UM w Mielcu
Wczoraj obchodzono Dzień Sybiraka, który przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę – 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane były losy zesłanych na Syberię i skazanych na zagładę wskutek stalinowskich represji.

W uroczystościach Dnia Sybiraka organizowanych w naszym mieście z inicjatywy Związku Sybiraków oprócz nielicznych już świadków  tamtych okrutnych czasów, udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu mieleckiego, delegacje służb mundurowych oraz uczniowie mieleckich szkół.

Po mszy św. odprawionej w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w intencji ofiar stalinizmu, uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed mieleckim Pomnikiem Sybiraków.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe