ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Znamy przyczyny zawirowań

  • 17.09.2019, 20:03 (aktualizacja 17.09.2019, 20:49)

Podziel się:

Oceń:

ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Znamy przyczyny zawirowań Fot. SzB Stanisław Rajda - pełniący obowiązki dyrektora w ZST.
W Zespole Szkól Technicznych w Mielcu trwają kilkumiesięczne zawirowania z wyborem nowego dyrektora szkoły. Konkurs na to stanowisko starostwo ogłosiło już w marcu, lecz do tej pory nie znamy wyboru komisji konkursowej.

Od kilku dni ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Został nim Stanisław Rajda, wieloletni nauczyciel matematyki w tej szkole oraz wieloletni prezes mieleckiego oddziału ZNP. Przejął on obowiązki od Mariusza Wojciechowskiego, który do tej pory kierował tą placówką.


Jak dowiedzieliśmy się w organie prowadzącym szkołę, czyli w Starostwie Powiatowym w Mielcu - w pierwszym konkursie nie wyłoniono dyrektora ZST z powodu rozkładu głosów w komisji konkursowej. W pierwszym głosowaniu żaden ze startujących w konkursie nie uzyskał wymaganej ilości głosów "za". W konkursie startowało wówczas 3 kandydatów. Rozkład głosów był następujący: 1, 5, 6.


Do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów z największą ilością głosów (5 i 6). W kolejnych dwóch głosowaniach odnotowano remis (6:6). Z tego właśnie powodu procedura konkursowa została zakończona – informuje nas Marek Patyk z mieleckiego starostwa. Wobec remisu komisja nie mogła wskazać zwycięzcy konkursu.


Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze we wrześniu powinna ponownie zostać uruchomiona procedura konkursowa, a sam konkurs mógłby zostać przeprowadzony na przełomie listopada i grudnia. Może wtedy uda się wyłonić nowego dyrektora placówki.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe