Tygodnik Regionalny Korso nr 38/2019

  • 16.09.2019, 20:43 (aktualizacja 23.09.2019, 20:38)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 38/2019
Do wyborów pozostał już niecały miesiąc. W powiecie mieleckim 15 kandydatów staje do wyścigu o poparcie nasze, wyborców. Dlaczego chcą zostać posłami? - to pytanie zawsze najbardziej wszystkich interesuje, dlatego właśnie o to zapytaliśmy kandydatów.

Most wielkich nadziei
Po niecałym roku od historycznego wbicia łopaty oficjalnie rozpoczynającego budowę drugiego mostu na Wisłoce mamy kolejny wielki moment. Budowane etapami po obu stronach Wisłoki dwie części mostu zostały połączone tzw. przęsłem nurtowym. Most jednocześnie połączył dwie sąsiadujące miejscowości: Rzędzianowice ze Złotnikami.

 

Mielecka policja odkryła plantację konopi
Mieleccy policjanci rozbili grupę, która zajmowała się wytwarzaniem środków odurzających. Ujawniono siedem plantacji konopi, zabezpieczyli 242 krzewy, blisko 2500 gram suszu marihuany, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku.

 

Nauczanie akademickie ponownie w Mielcu
Studia podyplomowe, studia typu MBA, szkolenia i kursy – to oferta Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, która wkrótce zostanie wdrożona w Mielcu za sprawą porozumienia podpisanego 12 września pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Gminą Miejską Mielec oraz Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu.

 

Jak zarobić parę stów w niedzielę
Wszyscy chętni do zasiadania w komisji wyborczej w październikowych wyborach mieli czas do 13 września, by zgłosić się do pracy w obwodowej komisji wyborczej.

 

Za cesarza Franciszka to się żyło...
- Pamiętam ludzi, którzy wspominali, jak żyło się za zaborów i bardzo chwalili sobie cesarza Franciszka - opowiada pan Stanisław Skrzypek... z Mielca. Ma 97 lat, wiele przeżył, wiele pamięta. A cała historia zaczyna się w 1922 roku pod Mielcem...

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe