Duże zainteresowanie spacerem śladami zabytków kultury żydowskiej w Mielcu [FOTO]

  • 14.09.2019, 20:17 (aktualizacja 14.09.2019, 20:42)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Duże zainteresowanie spacerem śladami zabytków kultury żydowskiej w Mielcu [FOTO] fot. SzB uczestnicy spaceru mieli możliwość zwiedzenia starego cmentarza żydowskiego w Mielcu.
Blisko setka osób uczestniczyła dzisiaj w spacerze edukacyjnym śladami zabytków kultury żydowskiej. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego "Shalom Mielec". Przewodnikiem był znany mielecki regionalista Stanisław Wanatowicz.

Shalom Mielec zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne JARTE i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. W tym roku wydarzenie odbywa się we wrześniu i listopadzie. Organizatorzy przygotowali przegląd filmów, spacery edukacyjne, koncert Oli Bilińskiej, wystawę "Sztetl Mielec", warsztaty tańca żydowskiego i spektakl taneczny zespołu "Klezmer" z Cieszyna. Projektowi patronuje Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl. 

SzB.

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ella
Ella 15.09.2019, 03:24
Moze by tak zorganizowac sladami kultury slowianskiej,ta kultura jest nam Polakom blizsza,byloby duzo wiecej chetnych uczestnikow.

Pozostałe