Unikalne zdjęcia z okupacji Mielca - można zobaczyć w Muzeum "Jadernówka"

  • 13.09.2019, 14:52
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Unikalne zdjęcia z okupacji Mielca - można zobaczyć w Muzeum "Jadernówka" fot. SzB Wystawa dostępna jest do 26 października 2019 roku.
Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka" prezentuje nową wystawę. Tym razem jest to blisko 200 unikatowych zdjęć obrazujących codzienne życie Mielca w czasie hitlerowskiej okupacji.

Nowa wystawa w "Jadernówce" nosi nazwę "Mielec 1939-1946". Zdjęcia pochodzą z prywatnych unikalnych zbiorów Janusza Halisza, Andrzeja Krempy, zbiorów Jadernówki a także unikalny fotoreportaż z działalności mieleckich zakładów lotniczych pod okupacją, który udało się pozyskać z Muzeum II Wojny z Gdańska.

W tym roku przypada okrągła 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przygotowało szereg wydarzeń przypominający o tej rocznicy. Wystawę otwartą 12 września będzie można oglądać aż do 26 października.

Wystawie będzie towarzyszyć publikacja książkowa "Mielec 1939-1945. Tajemnice militarne i historie wojenne" autorstwa historyków: Andrzeja Krempy i Janusza Halisza. Promocja książki została zaplanowana w październiku.

Fragment wypowiedzi Janusza Halisza z Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka"  

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe