Policyjny pościg w gminie Połaniec. Kierowca uderzył w ogrodzenie posesji, był pijany!

  • 12.09.2019, 13:02
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Policyjny pościg w gminie Połaniec. Kierowca uderzył w ogrodzenie posesji, był pijany!
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec Terespola. Mężczyzna kierował mercedesem mając blisko ponad 0,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Jadąc w tym stanie, uderzył w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji, podjął próbę ucieczki łamiąc tym samym szereg przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj kwadrans po godzinie 23:00 dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w miejscowości Winnica (gm. Połaniec) w ogrodzenie jednej z posesji uderzył ciężarowy mercedes, którego kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybko na miejsce dotarli policjanci, którzy potwierdzili zgłoszoną sytuację. W niewielkiej odległości od uszkodzonego ogrodzenia mundurowi zauważyli opisywany przez zgłaszającego pojazd. W pewnym momencie, gdy kierujący mercedesem zauważył oznakowany radiowóz gwałtownie ruszył do przodu w kierunku stróży prawa, próbując uderzyć w ich pojazd. Widząc całą sytuację policjant wykazał się refleksem i zaczął cofać by uniknąć zderzenia. Drugi z funkcjonariuszy tym czasie dobiegł do cofającego mercedesa, chcąc uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę. 39-latek w tym momencie zaczął zmieniać kierunki jazdy – zaczął gwałtownie cofać, po czym znów ruszył do przodu z natarciem na radiowóz. Mężczyzna w ciężarówce, chcąc uniknąć kontroli drogowej zaczął się oddalać z dużą prędkością. Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna z mercedesa kontynuując ucieczkę popełniał szereg wykroczeń. Z okna samochodu wyrzucał w kierunku radiowozu różne przypadkowe przedmioty oraz elementy ubioru. 39-latek nie stosował się do znaku stop, jechał środkiem oraz lewym pasem drogi zmuszając do gwałtownego zjeżdżania na pobocze pojazdy jadące z naprzeciwka. W pewnym momencie na zatoczce autobusowej pojazd ciężarowy energicznie zawrócił i kolejny raz ruszył w kierunku radiowozu. Po dojechaniu do miejscowości Stróżki mężczyzna zatrzymał pojazd by najprawdopodobniej znów zmienić kierunek jazdy lub wykonać kolejny niebezpieczny manewr. Tym razem policjanci byli szybsi, dobiegli do mercedesa i uniemożliwili 39-latkowi dalszą jazdę. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz nieodpowiedzialny 39-latek odpowie przed sądem, za szereg przewinień może spędzić nawet kilka lat w zakładzie karnym. Niebawem usłyszy zarzuty.

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe