Strumień pieniędzy na oczyszczalnię ścieków w gminie Borowa

  • 11.09.2019, 22:11 (aktualizacja 11.09.2019, 22:17)

Podziel się:

Oceń:

Strumień pieniędzy na oczyszczalnię ścieków w gminie Borowa Fot. PUW w Rzeszowie Wójt gminy Stanisław Mieszkowski (z lewej) wrócił z Rzeszowa do Borowej ze znacznym dofinansowaniem.
Majowa powódź uszkodziła oczyszczalnie ścieków w Sadkowej Górze, w związku z tym wymagany jest pilny jej remont. Gmina Borowa z sukcesem postarała się o wsparcie finansowe.

W ramach podziału środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gmina Borowa reprezentowana przez wójta Stanisława Mieszkowskiego otrzymała promesę z rezerwy celowej budżetu państwa od Ewy Leniart – Wojewody Podkarpackiego na remont oczyszczalni ścieków w Sadkowej Górze.


Wartość dotacji wynosi 260 000 zł. Promesa została przyznana decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z uwagi na pilną potrzebę naprawy obiektu, który został podtopiony podczas powodzi w maju br.


W ramach remontu zostanie wymieniona część mechanicznego oczyszczania ścieków. Przedsięwzięcie powinno zostać zrealizowane do końca roku.


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
oliwia
oliwia 11.09.2019, 23:00
a co z mieszkajcami terenow przy oczyszczalni ktorzy zostali zalani przez borowskie szamba gdzie rekapesata za smrod syf i zniszczone plony wojcie co oni sie nie licza zakazdym razem gdy cos takiego sie stanie ci ludzie narazeni sa na szkody i straty a oczyszczalnia tylko ogmalowana a pieniadze na imprezy i wyjazdy rozrywkowe radnych i ich rodzin i tak do nastepnej ulewy

Pozostałe