Kto w karetce, ten pierwszy? Mielecki szpital wyjaśnia

  • 10.09.2019, 15:32 (aktualizacja 10.09.2019, 15:51)
  • MW
Podziel się:
Oceń:
Kto w karetce, ten pierwszy?  Mielecki szpital wyjaśnia Fot. archiwum Korso Kto pierwszy, ten karetką?
Czy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pacjenci przywiezieni przez karetkę mają pierwszeństwo? To temat, który na SOR-ze budzi kontrowersje niemal każdego dnia.

Zarówno dyspozytorzy medyczni pogotowia ratunkowego, jak i personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zauważyli, że pacjenci, którzy chcą uzyskać konsultację na SOR-ze i mogliby się dostać do szpitala na własną rękę, robią co tylko się da, by przyjechać do szpitala karetką. Niekiedy decydują się nawet na znaczne wyolbrzymienie swoich dolegliwości. Gdy w końcu się udaje i ambulans zawozi ich na SOR, są ogromnie rozczarowani, że muszą czekać, a przecież "przyjechali karetką".

Czy chorzy z karetki są pierwsi w kolejce?  Wyjaśnia rat. med. Grzegorz Piwko, SOR Mielec.

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe