Mielec: Policja odkryła plantację konopi

  • 10.09.2019, 11:00
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Mielec: Policja odkryła plantację konopi fot. Podkarpacka Policja Policjanci od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem osób trudniących się przestępczością narkotykową na terenie powiatu mieleckiego.
Mieleccy policjanci rozbili grupę, która zajmowała się wytwarzaniem środków odurzających. Ujawniono siedem plantacji konopi, zabezpieczyli 242 krzewy konopi, blisko 2500 gram suszu marihuany, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku.

Policjanci wydziału kryminalnego mieleckiej komendy, od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem osób trudniących się przestępczością narkotykową na terenie powiatu mieleckiego. Efektem pracy funkcjonariuszy było rozbicie grupy i zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 31 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, natomiast  23-letni mężczyzna to mieszkaniec powiatu mieleckiego.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni uprawiali konopie na siedmiu specjalnie przygotowanych plantacjach. Każda była wyposażona w profesjonalny sprzęt, m.in. foto - pułapki, sitka oraz wagi. Podczas czynności prowadzonych w tej sprawie, funkcjonariusze zabezpieczyli 242 krzewy konopi oraz  blisko 2500 gram suszu marihuany zapakowanego m.in. w plastikowe worki i przygotowane do dalszego obrotu w środowisku przestępczym.

Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzut uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Na wniosek mieleckiej prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec wszystkich trzech podejrzanych.

BW

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Piotr
Piotr 18.09.2019, 08:41
Taki kraj, będą uzależniać ludzi od alkoholu i papierosów, które rujnują zdrowie a zdrowe zioła, które nie dość ze leczą i nie uzależniają, traktują jak heroinę. Ja nie pale tego bo nie potrzebuje wole pobiegać ale jak ktoś lubi i to mu pomaga w psychice i ciele to dlaczego mu zabraniać? Tuż za granicami naszego państwa zrozumieli ze to dobre i państwo może na tym zyskać...
Brawa dla policji
Brawa dla policji 11.09.2019, 12:24
Bardzo dobrze, o to właśnie chodzi!! Zamykać kryminalistów, możemy być dumni z mieleckiej policji. Oddział kryminalny to coś czego nam było trzeba.

Totalna paranoja, wciąż karają nas za zioła..
Osoba która jara trawe
Osoba która jara trawe 10.09.2019, 22:52
Ale po co to? Z tego co wiem marihuana nie jest groźna a to jest tylko przekręt polityczny. Inne kraje zarabiają na tym a w Polsce dilerzy zarabiają.

Pozostałe