Tygodnik Regionalny Korso nr 37/2018

  • 09.09.2019, 16:14 (aktualizacja 16.09.2019, 16:05)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 37/2018 Najnowsze wydanie KORSO
Za nami tragiczny piątek. Śmierć rozhulała się na podkarpackich drogach i torach kolejowych. Niestety jeden z wypadków miał miejsce w pobliżu Mielca. Czy wina stoi po stronie człowieka, czy to splot wielu zdarzeń, a może przed przeznaczeniem po prostu nie uciekniemy?

Czarny piątek
Za nami tragiczny tydzień, jeśli chodzi o wypadki śmiertelne w ruchu lądowym w naszym województwie. Niestety jeden z nich miał miejsce w okolicach Mielca. Czy wina stoi po stronie człowieka, czy to splot wielu zdarzeń, a może przed przeznaczeniem po prostu nie uciekniemy?

 

Żegnamy Jana Szymańskiego
W minioną środę (4 września) zmarł Jan Szymański, wieloletni pracownik WSK "PZL-Mielec", działacz społeczny i związkowy NSZZ "Solidarność".

 

Przychodnia "oznaczona"
Minęło już kilka tygodni od otwarcia "na nowo" po remoncie przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego. Budynek zyskał całkowicie nowe oblicze. Zmodernizowane wnętrza zostały przekazane m. in. szpitalowi specjalistycznemu, który urządził tam zespół poradni. Niektórzy twierdzą, że w tej przychodni da się zgubić...

 

Wybór należy do mieszkańców
Komisja do spraw Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego zakończyła weryfikację zgłoszonych przez mieszkańców propozycji, ustalając ostateczną listę projektów do głosowania. Znalazło się na niej 13 projektów ogólnomiejskich i 14 projektów lokalnych.

 

Kronospan u prokuratora
Minister Zbigniew Ziobro przyjechał do Mielca, żeby potwierdzić działania prokuratury okręgowej w Tarnobrzegu w sprawie kwestii czystości powietrza, a także mieleckiego Kronospanu. Przy okazji Minister zapromował swojego sekretarza stanu Marcina Warchoła, który startuje w wyborach parlamentarnych na posła w rzeszowskim okręgu wyborczym.

 

Zaskoczenie na Lewicy
Lewica zaprezentowała w Rzeszowie kandydatów okręgu nr 23, ubiegających się o miejsce do sejmu. Są wśród nich mielczanie. Wielkim zaskoczeniem okazała się kandydatura Kazimierza Gacka, byłego wójta gminy wiejskiej Mielec, który postanowił właśnie z tej listy startować w wyborach parlamentarnych.

 

Śledzimy kandydatów
Kampania wyborcza ma to do siebie, że wszyscy uczestniczący w niej kandydaci biorą udział w pewnego rodzaju grze. Rywalizacja polega na tym, żeby jak najskuteczniej zapisać się w pamięci wyborcy. Nasi lokalni kandydaci nie próżnują.

 

Piłka nożna
Ekspert docenia Stal Mielec
- Nie jestem zaskoczony tym, co dzieje się w Fortuna 1 Lidze. Ścisk w środkowej strefie tabeli jest niesamowity, ale tak będzie do końca, bo wszyscy po cichu marzą o tym, aby wziąć udział w barażach o awans - mówi Janusz Kudyba, ekspert Polsatu Sport.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe