"Młodzież jak sardynki w puszce"

  • 04.09.2019, 08:07 (aktualizacja 04.09.2019, 20:34)
  • W

Podziel się:

Oceń:

"Młodzież jak sardynki w puszce" Nadesłane Tak wygląda powrót do domu z Mielca.
Kiedy wszyscy pochylali się nad kwestią podwójnego rocznika w szkołach, mało kto zastanawiał się, jak będzie wyglądała kwestia dojazdu młodzieży z całego powiatu do mieleckich szkół. A sytuacja ta nie wygląda wesoło...

"Jazda rano, a w szczególności popołudniu, kiedy młodzież kończy  lekcje i wszyscy chcą jak najszybciej wrócić do domu, jest prawdziwym koszmarem - informuje w mailu nasza Czytelniczka. - Uczniów jest w tym roku więcej niż w poprzednich latach, a liczba kursów nie zwiększyła się. Szczególnie trudno jest na trasach, gdzie jeżdżą te mniejsze busy. Są tak przeładowane, że nie mówię tu nawet o miejscach stojących, ale o staniu w tłoku jak w puszce. Często nawet nie da się otworzyć okna, a jeśli by ktoś źle się poczuł, to raczej nie miałby miejsca, by zemdleć, tylko stałby dalej. Wysiadanie na przystanku wygląda tak, że pół busa musi wysiąść, by przepuścić ludzi z tyłu.

Busy są koszmarnie przyładowane, czy ktoś nie ma wyobraźni, co może się stać, jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku? Nie winię tu kierowców, którzy muszą wziąć wszystkich mających bilety miesięczne. Ale ktoś jest za to odpowiedzialny. Radziłabym mu przejechać się takim busem w godzinach szczytu, z plecakim. Może zmieniłby zdanie co do częstotliwości kursów.

I jeszcze jedno. Kiedy dzieci wyjeżdżają na wycieczki, często policja kontroluje stan autobusu i kierowcę. Autobus nie może być przeładowany. A nad codziennie kursującymi pojazdami - nikt nie sprawuje kontroli?" - pyta retorycznie.

Odwiedzając mielecki dworzec autobusowy, nie sposób nie zauważyć wielkiej ilości uczniów, czekających na transportt do odmu. Czy w autobusach rzeczywiście jest tak źle? Czekamy na Wasze zdanie w tej kwestii.

 

W

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe