I powiat mielecki podziękował za plony

  • 03.09.2019, 08:52 (aktualizacja 03.09.2019, 22:00)
  • MW, fot: K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

I powiat mielecki podziękował za plony Fot. Starostwo Powiatowe Dożynki to okazja do podziwiania tradycji.
W niedzielę mieszkańcy powiatu mieleckiego tłumnie uczestniczyli w powiatowym święcie plonów.


Uroczystości tradycyjnie otworzyła Msza Święta dziękczynna, podczas której rolnicy dziękowali za plony.  

Gospodarzami dożynek zostali:  Monika Majkutewicz prowadząca gospodarstwo specjalizujące się w hodowli koni rasy małopolskiej w miejscowości Kawęczyn oraz Wojciech Naprawa – wraz z żoną sprawujący pieczę nad 20-hektarowym gospodarstwem rolnym ukierunkowanym na uprawę zbóż oraz trzody chlewnej. 

Gospodarze przekazali na ręce starosty Stanisława Lonczaka bochen chleba. Kawałkami chleba poczęstowani zostali następnie goście zgromadzeni na uroczystościach. 

Oficjalną część dożynek zwieńczyły występy artystyczne przygotowane przez reprezentantów wszystkich dziewięciu gmin powiatu mieleckiego: Koło Gospodyń Wiejskich w Orłowie, Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie GRACJA, „Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Kliszowie” , Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie, Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej, „Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Podole”, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Stowarzyszenie Kobiet w Borkach Nizińskich i Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajka” w Woli Wadowskiej. 

Gwiazdą wieczoru, która rozgrzała mielecką publiczność, był zespół Future Folk - innowacyjny projekt, łączący w sobie muzykę taneczną z góralszczyzną, ze Stanisławem Karpielem-Bułecką na czele.

 

MW, fot: K. Radoń

Zdjęcia (144)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe