Mieleccy samorządowcy w Ministerstwie Infrastruktury

  • 02.09.2019, 20:13
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy samorządowcy w Ministerstwie Infrastruktury
Mieleccy samorządowcy wspólnie zabiegają o pozyskanie środków na realizację połączenia komunikacyjnego tworzonego dla nowego mostu. Wczoraj (29 sierpnia) w Warszawie odbyło się wspólne spotkanie samorządowców z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem.

Gośćmi wiceministra byli: Starosta Mielecki Stanisław Lonczak, Wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Fryderyk Kapinos, Rzecznik Marszałka Województwa Podkarpackiego Tomasz Leyko oraz Radny Rady Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.
Spotkanie w ministerstwie miało charakter roboczy, którego celem było wypracowanie  możliwości finansowania tej inwestycji.

Wspólna reprezentacja samorządowców to efekt podpisanego w maju trójstronnego porozumienia w którym podpisujące go strony (Urząd Marszałkowski, Magistrat i Starostwo) zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji, której kluczowym elementem jest budowa wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza.


Na obecnym etapie rozmów nie określono jeszcze precyzyjnie ani źródła finansowania inwestycji, ani jej zakresu. Mieleccy samorządowcy uzyskali jednocześnie opinię o zasadności wsparcia w roku 2020 tej ważnej w subregionie przeprawy mostowej.  

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe