Dożynki powiatu mieleckiego w Mielcu z okazji 20-lecia samorządu powiatowego

  • 01.09.2019, 20:22
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Dożynki powiatu mieleckiego w Mielcu z okazji 20-lecia samorządu powiatowego fot. SP Chleb dożynkowy pokroił starosta Stanisław Lonczak.
W tym roku powiatowe dożynki odbywają się na terenie bulwarów przy Wisłoce w Mielcu. Uroczystości zgromadziły setki mieszkańców z całego regionu. Starostami tegorocznych dożynek są: Monika Majkutewicz i Wojciech Naprawa.

Dożynki rozpoczęła msza dziękczynna, którą odprawiono na terenie kościoła św. Marka. Następcznie uczestnicy dożynek przenieśli się na tereny rekreacyjne nad Wisłoką. 

Starostowie dożynek wraz ze starostą mieleckim dokonali dożynkowego ceremoniału. Chleb - jako symbol tegorocznych zbiorów - został pokrojony i rozdany wśród zgromadzonych gości. Reprezentacje wszystkich gmin powiatu przygotowały swoje stoiska z potrawami regionalnymi. 

Na scenie dożynek wystąpił zespół Future Folk. 

- To już 20 lat od kiedy powstał powiat mielecki. Po raz kolejny spotykamy się na dożynkach. Jest to okazja, żeby przede wszystkim podziękować Bogu za to, że udało się mimo przeciwności zebrać plony. Rolnik produkuje chleb i inne pokarmy dla człowieka. Bez chleba naszego nie da się żyć. Mówimy bardzo wiele o tym, żeby zrównać poziom dopłat dla polskiego rolnictwa. Cieszy nas to, że polska wieś dba o swoje wiekowe tradycje ludowe. Dziękuję rolnikom za ich trud i życzę im żeby efekty ich pracy przełożyły się materialnie - powiedział dziś starosta Stanisław Lonczak. 

 

Mielecki korowód dożynkowy

Przemówienie starosty Stanisława Lonczaka

 

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe