Wiceminister Warchoł w Mielcu: Prokuratura ponownie zbada sprawę zanieczyszczania powietrza!

  • 30.08.2019, 10:14
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Wiceminister Warchoł w Mielcu: Prokuratura ponownie zbada sprawę zanieczyszczania powietrza! Fot. SzB Gośćmi debaty byli Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz przedstawiciel Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Marek Surmacz, którym Mieszkańcy mieli okazję zadać szereg pytań.
Zgodnie z zapowiedzią podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości spotkał się z mielczanami w ostatni czwartek 29 sierpnia. Zapowiedział, że sprawa zanieczyszczenia powietrza, która była badana przez prokuraturę rejonową w Mielcu i była przez ten organ umorzony - jednak zdaniem Prokuratury krajowej - umorzona - niesłusznie! W trakcie dyskusji padło wiele obietnic. Mieszkańcy narzekali na brak realizacji obiecanych w Mielcu zapowiedzi Ministra Środowiska m. in. delegaturę WIOŚ w Mielcu, czy możliwość całodobowego zgłaszania przypadków zanieczyszczenia powietrza.

Wiceminister Marcin Warchoł  spotkał się z mieszkańcami, bo jak twierdził to była ich inicjatywa i dlatego przyjechał do Mielca. Przypomniał, że spotkań w sprawie mieleckiego powietrza było już kilka m. in. w Tuszowie Narodowym, a także w siedzibie ministerstwa w Warszawie. Po zebraniu opinii mieszkańców, a także dowodów  postanowił skierować sprawę do Prokuratury Krajowej. Tam prokuratorzy orzekli, że mielecka prokuratura zbyt wcześnie postanowiła umorzyć śledztwo w tej sprawie. 

Posłuchaj Marcina Warchoła

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zobacz zapis konferencji

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe