Parada Konna w Żarówce

  • 30.08.2019, 08:44
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Parada Konna w Żarówce Parada konna zaplanowana jest na 8 września.
Już wkrótce odbędzie się 11. Parada Konna w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki). Nowością będzie konkurs powożenia zaprzęgami jednokonnymi i pokaz dżygitówki.

Tegoroczna impreza zaplanowana została na niedzielę, 8 września i odbędzie się na terenach rekreacyjnych przy miejscowym stadionie.
Parada Konna po przedsięwzięcie powstałe z pasji do koni, które z lokalnej imprezy szybko stało się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Skierowana jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni.

Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Na godz. 13.45 zaplanowano przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, a po nim oficjalne otwarcie Parady i prezentację jej uczestników. Następnie po krótkim występie kapeli Żarowianie będzie można zobaczyć kadryl, czyli taniec koni ujeżdżanych przez jeźdźców. - Polega on na wykonywaniu różnych figur lub układów choreograficznych. Ta naprawdę efektowna i widowiskowa forma sztuki jeździeckiej, chętnie oglądana przez widzów, wykonywana jest przy muzyce, a konie poruszają się w jej rytm – wyjaśnia Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.  Pokaz przeprowadzą uczennice Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA z Kawęczyna. 


Organizatorzy dbają o to, by co jakiś czas wprowadzać nowe elementy do Parady. W tym roku taką nowością będzie pokaz dżygitówki, czyli sztuki jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. - To takie popisy akrobatyczne na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją – dodaje Krzysztof Babiarz.


Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. Wystąpią w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego. Wieczorem, o godz. 18.30, rozpocznie się zabawa taneczna. Podczas całej imprezy będzie można też zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe