Diabetolog poszukiwany

  • 25.08.2019, 18:30
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Diabetolog poszukiwany W Mielcu wciąż brakuje diabetologa.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu kolejny raz został poruszony temat diabetologa. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu nie jest takie proste.

Nie jest tajemnicą, że cukrzycy w naszym mieście mają niemały problem. Nie dość, że chorują, to jeszcze nie mają się u kogo leczyć. Przy tego typu schorzeniu częsty kontakt ze specjalistą jest wymagany. Nie każdego stać, aby móc korzystać z prywatnych wizyt lekarskich.

Radny Marian Kokoszka zwrócił się do prezydenta, aby rozwiązać problem braku lekarza specjalisty. Dodał, że sprawa pozostaje nierozwiązana od dłuższego czasu.

Prezydent Jacek Wiśniewski przyznał rację, że potrzebujemy w swoim mieście diabetologa. Niestety, na chwilę obecną nie widać rozwiązania. - Fizycznie na terenie województwa podkarpackiego nie ma takiej osoby, która byłaby chętna przyjechać do Mielca i takie usługi świadczyć. Cały czas trwają poszukiwania. Jaki będzie efekt, ciężko powiedzieć. Lekarzy o tej specjalizacji brakuje w naszym województwie - powiedział prezydent.

Nie pierwszy raz słyszymy, że brakuje lekarzy i pielęgniarek w naszym kraju. Dopóki problem nie zaczyna dotykać nas bezpośrednio, to nie wierzymy. Teraz niestety część mielczan przekonuje się o tym na własnej skórze... Oby nie musieli zbyt długo.

BW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Robi
Robi 27.08.2019, 05:42
To może wystarczy pójść do lekarza i zapytać o warunki na jakich chciałby przyjmować na nfz, przecież 3 diabetologów przyjmuje w Mielcu prywatnie w tym jedna naprawdę dobra pani doktor.

Pozostałe