Modernizacja budynku SCK? Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł widzi taką możliwość...

  • 23.08.2019, 15:45 (aktualizacja 23.08.2019, 16:32)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Modernizacja budynku SCK? Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł widzi taką możliwość... fot. UM Mielec Wiceminister Sprawiedliwości rozmawiał z mieleckimi wójtami m. in. na temat...modernizacji domu kultury SCK.
To efekt kolejnego spotkania w Mielcu podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła, który był gościem Konwentu Wójtów Powiatu Mieleckiego. Spotkanie szefów gmin miało miejsce w ostatni poniedziałek 19 sierpnia w mieleckim magistracie.

Konwent wójtów - to robocze spotkanie wszystkich szefów gmin z całego powiatu mieleckiego. Spotkanie jest cykliczne. W ostatnią środę w konwencie brał udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł. 

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, zaprezentował autorski projekt sześciu gałęzi rozwoju dla powiatu mieleckiego. Jednym z tematów była kultura rozumiana, jako kierunek sztuki modernistycznej w kontekście Mielca.

- Przykładem takiego stylu w naszym mieście jest między innymi budynek Samorządowego Centrum Kultury. Wiceminister Warchoł podczas swojego wystąpienia wskazał kierunki i możliwości uzyskania dofinansowania na modernizację mieleckiego SCK, którego zły stan techniczny wymaga kompleksowego remontu. Spotkanie było także okazją do omówienia bieżących spraw oraz wymiany doświadczeń uczestników spotkania - czytamy w komunikacie mieleckiego magistratu. 

Niestety Magistrat nie wskazuje z jakich funduszy Samorządowe Centrum Kultury miałoby skorzystać i o jaką dotację się ubiegać. Z pewnością nie chodzi o  ministerialny "Fundusz Sprawiedliwości", który w swoim założeniu nie może dotować modernizacji budynków w których prowadzona jest  działalność kulturalna.  

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Samorządowiec
Samorządowiec 24.08.2019, 00:59
To jest tylko polityka, podsumowując prezydent Mielca który był polecany przez wpływowe osoby z Mielca nie umie zarządzać swoim budżetem, nie potrafi dbać o swoje centrum kultury?, troszkę mnie to dziwi w końcu po to go mielczanie wybrali

Pozostałe