Droga? Chyba krzyżowa

  • 29.09.2016, 06:28
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Droga? Chyba krzyżowa Monika Piątek
Mieszkańcy bocznej części Wadowic Dolnych twierdzą, że warunki, w jakich żyją, niewiele wspólnego mają z XXI wiekiem. Ich dzieci do szkoły podążają gęstym lasem, oni sami zaś do centrum wsi z reguły docierają, jak sami mówią, „ubłoceni jak świnie”. - Wszystkiemu winna jest droga, a raczej, rzec by trzeba, jej brak – przekonują.

Rzecz dotyczy rejonów tzw. „łąk numer dwa”, przy których ulokowanych jest kilka domów oraz pól. O ile przyjezdni męczą się z kiepskiej jakości dróżką od czasu do czasu, o tyle mieszkańcom dokucza ona na co dzień.

Ani autem, ani rowerem
- Wiadomo, że nie da się żyć, nie docierając do centrum wsi. Sam jeżdżę tam każdego dnia, choćby do sklepu po chleb. Zawsze mi się coś przydarzy, dętkę przebiję albo się ubłocę – mówi nam mieszkaniec okolicy. I choć jest jednym z tych, który do centrum ma akurat najbliżej, i tak pokonać musi, jak mówi, odcinek blisko półtorakilometrowy. Inni mają jeszcze dalej, droga bowiem, o której mowa, ciągnie się przez kolejne pół kilometra, odcinając od świata kolejne domostwa.

Więcej w 39 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
promotor
promotor 29.09.2016, 23:17
Artykuł naciągany jak majtki na płocie.
Anonim
Anonim 30.09.2016, 14:18
Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Wychowałam się tam i podążałam parę lat tą drogą. Wstyd mi za gminę ze ktoś musi dojeżdżać tam taką drogą. Ale nie wiedzące osoby najbardziej się wypowiadają...
ha ha ha
ha ha ha 30.09.2016, 07:54
I to mocno dziurawe. Uśmiałem się nieźle czytając o tej krzyżowej tragedii.
Znajaca Los tych ludzi
Znajaca Los tych ludzi 30.09.2016, 14:23
Nic nie wiedzacy frajer który ma najwięcej do powiedzenia ;))
plany
plany 29.09.2016, 07:16
A w momencie zabudowy danego terenu (wydawania pozwoleń na budowę) nie było żadnych planów dotyczących drogi dojazdowej? Co się z nimi stało? Dlaczego nie zostały zrealizowane?

Pozostałe