Z REGIONU. Alkohol, prędkość, brawura na drodze

  • 12.08.2019, 15:59 (aktualizacja 12.08.2019, 16:30)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Alkohol, prędkość, brawura na drodze Fot. K. Radoń Policjanci ze Świętokrzyskiego ostatni weekend przeznaczyli na walkę z piratami drogowymi.
Miniony weekend dla policjantów staszowskiej drogówki ponownie okazał się być bardzo pracowity. Mundurowi zatrzymali uprawnienia łącznie 10 kierowcom. 7 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. 2 mężczyzn kierowało na tzw. podwójnym gazie, natomiast 1 swoje uprawnienia stracił za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia aż 10 kierowcom. Dwóch z nich 50 i 56-latek kierowali w stanie nietrzeźwości.

Pierwszych 4 kierowców swoje uprawnienia straciło w piątek. Tuż przed południem dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni kierowca z alfy romeo, który przez rażące naruszenie przepisów oraz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił swoje prawo jazdy. Kolejnych trzech kierowców swoje uprawnienia straciło za nadmierną prędkość. Piątkowe popołudnie najbardziej rozbudziło wyobraźnię 37- letniej kobiety. Kierująca audi w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością jak na torze wyścigowym. Licznik jej niemieckiego auta wskazał prędkość 160km/h, gdzie przepisy dopuszczały prędkość 50km/h. Następnego dnia swoje prawo jazdy straciło kolejnych 4 kierujących. Dwóch z nich 45 i 36- latek kierowcy skody w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość pierwszy o 58km/h, drugi zaś o 95km/h. Tego dnia nie tylko nietrzeźwością umysłu, ale i organizmu wykazało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich kierując quadem w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. Drugi, 56- letni mężczyzna kierując bez uprawnień nie wahał się wsiąść za kierowcę fiata mając blisko 3,2 promila. Niewiele mniej, bo aż 2 kierowcom prawo jazdy zatrzymane zostało w niedzielę. 125km/h i 105km/h to prędkości, które zadecydowały o tym, że 23- letnia kobieta i 29- letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące podróżować będą komunikacją miejską. W niedzielę do kontroli został zatrzymany także 50- latek, który mimo wydanej decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres trzech miesięcy postanowił udać się w podróż.

W 7 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi, jeden kierujący swój trzymiesięczny zakaz wydłuży sobie do 6 miesięcy, natomiast 3 kierujących za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe