Budowa hali sportowej. Najpierw trzeba wzmocnić grunt pod fundamenty

  • 10.08.2019, 13:07

Podziel się:

Oceń:

Budowa hali sportowej. Najpierw trzeba wzmocnić grunt pod fundamenty UM w Mielcu Aby rozpoczęły się prace przy fundamentach, inwestor musi najpierw wzmocnić grunt.
Przez 3 miesiące inwestor wykona ponad 1200 sztuk kolumn betonowych o zróżnicowanych długościach. Grunt pod fundamenty hali sportowej zostanie wzmocniony poprzez wylanie za pomocą specjalistycznego sprzętu około 900 m3 betonu konstrukcyjnego.

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie, którego tematem był przebieg prac związanych z budową nowej hali sportowej z częścią basenową przy ulicy Solskiego.

Uczestnicy spotkania obejrzeli plac budowy obiektu na którym od kilku tygodni trwają roboty ziemne. Informacje o postępie prac związanych z posadowieniem budynku nowej hali udzielali Koordynator Projektu ze strony Inwestora (MOSiR w Mielcu) Norbert Jackowski oraz kierownik zespołu inżyniera kontraktu Szymon Ćwik.

Norbert Jackowski poinformował, że na podstawie analizy warunków gruntowo-wodnych oraz przewidywanych obciążeń zaprojektowano i obecnie wykonywane jest wzmocnienie podłoża pod fundamenty hali sportowej z częścią basenową w technologii kolumn przemieszczeniowych wkręcanych o średnicy Ø300 i Ø360.

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Prezydenta Pawłem Pazdanem, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek wraz z zastępcami – Fryderykiem Kapinosem, Zbigniewem Rzeźnikiem i Grzegorzem Ziomkiem oraz dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i urzędnicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego.

Zaprojektowano i jednocześnie wykonanych zostanie ponad 1200 sztuk kolumn betonowych o zróżnicowanych długościach (7 m -10,5 m), uwarunkowanych od lokalnych warunków gruntowych. Pod fundamenty hali sportowej grunt zostanie wzmocniony poprzez wbudowanie za pomocą specjalistycznego sprzętu około 900 m3 betonu konstrukcyjnego. Przewidywany okres wykonywanych robót wynosi około 3 miesiące

 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe