Nowy sprzęt w szpitalu w regionie

  • 04.08.2019, 19:00
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Nowy sprzęt w szpitalu w regionie Fot. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej Podpisanie umowy.
Już wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego urządzenia w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Dofinansowanie dla powiatu dąbrowskiego wyniesie 1,5 mln zł i zostanie przeznaczone na zakup nowego tomografu.

- Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki tym środkom, jest niezwykle ważny z punktu widzenia rozwoju szpitala, ale przede wszystkim stworzenia pacjentom jeszcze lepszych warunków diagnozowania i leczenia. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Do spiralnego tomografu komputerowego, który obecnie jest na wyposażeniu, szpital dzierżawi lampę za około 10 tys. zł miesięcznie.  Jak podkreśla dyrektor szpitala powiatowego, wsparcie finansowe na ten cel znacznie przyczyni się do poprawy diagnostyki obrazowej i pozwoli zaoszczędzić.

 

Więcej na ten temat przeczytasz na korso24.pl.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe