Ruszyła pierwsza w historii miasta rozprawa mieszkańca Mielca przeciwko Kronospanowi

  • 31.07.2019, 15:33 (aktualizacja 31.07.2019, 21:30)
  • SzB / AŁ

Podziel się:

Oceń:

Ruszyła pierwsza w historii miasta rozprawa mieszkańca Mielca przeciwko Kronospanowi pani Agnieszka pozwała Kronospan. Dziś odbyła się pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Mielcu.
Dziś ruszyła pierwsza sprawa z powództwa cywilnego przeciwko Kronospanowi. Mieszkanka Mielca oskarża zakład o ogromne uciążliwości zdrowotne. Dziś w sądzie przesłuchiwano powołanych świadków, zarówno mieszkańców regionu, jak i pracownika Kronospanu. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach sąd zdecydował odroczyć obrady do października.

- Rozpoczęłam tę walkę. Czy mi się uda nie wiem. To zobaczymy. Jesteśmy pełni nadziei. Jeśli nie odważymy się - to nie będziemy wiedzieć na czym stoimy. Kronospan będzie wiecznie powtarzał, że jest wszystko fajnie. Tylko skąd się bierze - to o czym my mieszkańcy mówimy? Czy 15 tys. ludzi ma inne odczucia niż Kronospan? Cały czas powołują się na świetną technologię. My widzimy rozbudowę. Budowane są silosy. Nie tak to miało wyglądać - opowiada pani Agnieszka, która pozwała Kronospan.

Jak opowiada nasza rozmówczyni decyzja o pozwaniu Kronospanu została podjęta dokładnie trzy lata temu. Pani Agnieszka relacjonuje swój poranek, kiedy wychodząc z domu na ogród poczuła specyficzny zapach przemysłu drzewnego. Zapach trotów unosił się zarówno na zewnątrz domu jak i wewnątrz niego. 

Posłuchaj relacji

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pani Agnieszka jasno podkreśla, że walczy o prawo do życia w czystym powietrzu. Jak sama wskazuje, zostało naruszone jej prawo osobiste, ponieważ nie oddycha obecnie czystym powietrzem. 

Bezpośrednio po rozprawie pani Agnieszka wskazała, że trudno powiedzieć jak dalej potoczy się sprawa. Podkreśla, że ona pracuje nad tą sprawą wspólnie ze swoim prawnikiem. 

- Kronospan jest dużą firmą. Mają większe zaplecze prawnicze. Bardzo dobrze znają swoją technologię - komentuje pani Agnieszka. 

Wielogodzinnej rozprawie przysłuchiwała się grupka osób zaangażowanych w walkę o czyste powietrze w Mielcu. Przedstawiciele Kronospanu na razie nie chcą komentować tej sprawy. 

- Do zakończenia sprawy, nie będziemy jej komentować - oświadczyła Marlena Bogdan-Marut z Kronospan Mielec. 

SzB / AŁ

Zdjęcia (2)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
za czystym powietrzem
za czystym powietrzem 02.08.2019, 21:59
brawo.. może by jakaś zbiórkę pieniędzy zrobic, zeby pomóc w walce tej kobiecie.
mieszkaniec kronobylu
mieszkaniec kronobylu 01.08.2019, 10:32
Proponuję do odpowiedzialności karnej pociągnąć polityków z regionu, którzy wydaja pozwolenia na działanie tej firmy. WIOŚ także nie wydaje sie być bez skazy.
Aleksander
Aleksander 01.08.2019, 08:25
Jestem po rozmowie z prawnikami , ruszamy z pozwem , byli pracownicy nigdy nie byli informowani o zagrożeniach w postaci metali ciężkich, pyłów, trujących gazów , polecam się przyłączać , WYGRAMY!!! Zmusimy okupanta do całkowitego monitorowania zagrożeń i wypłaty odszkodowań za pracę w warunkach silnie szkodliwych
mkol
mkol 01.08.2019, 10:00
brawo, tak trzymać !!!!
Antonio
Antonio 31.07.2019, 22:24
Kiedy sie przeprowadziła do Mielca, nie jest mielcznka.
Eko
Eko 31.07.2019, 19:28
Przeciwko naszemu państwu też ktoś pierwszy musiał złożyć pozew (smog) a później wszystko posypało się lawinowo. Brawo za odwagę!!!
Ada
Ada 31.07.2019, 19:16
Nie wiesz co mowisz..... a ta kobita ma co robic z poeniedzmi. Tylko porostu nie stoi z zalozonymi rekami jak każdy
Kasia
Kasia 31.07.2019, 17:55
Nie ma kobita co z pieniędzmi robić... Taniej będzie jej zmienić miejsce zamieszkania niż wojować z tym molochem.
teresa
teresa 31.07.2019, 18:56
Niema pani racji w Mielcu mieszka 60 tys. ludzi i co maja sie wyprowadzic dokad.To ten krono powinien wrocic do Austri bo tam maja dosyc ziemi wolnej i moga truc u siebie jak im ludzie pozwola

Pozostałe