Będzie druga książka Kuby Zegarlińskiego 

  • 26.07.2019, 15:21 (aktualizacja 26.07.2019, 15:29)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Będzie druga książka Kuby Zegarlińskiego Fot. K. Radoń Kuba Zegarliński współpracuje z naszą redakcją. Zajmuje się naszym działem sportowym.
Tym razem to już nie będzie historia chłopców ze Stali, chociaż temat sportu nadal będzie się przewijał. Tym razem króluje miłość, trudna relacja i historia, która wydarzyła się w Mielcu.

Kuba Zegarliński do tej pory miał na swoim koncie jedną książką. Jego literacki debiut, książka pt. "Szukając siebie" ukazała się pod koniec 2013 roku.  Wtedy, pisząc jej pierwsze zdania, zaznaczył, że będzie ona jego pierwszą, a zarazem ostatnią. Takie zdanie widnieje zresztą na jej ostatniej stronie. – Nigdy nie wiązałem z  tym swojej przyszłości. Pisarstwo było sposobem na wyrzucenie emocji – mówi autor. Postanowił jednak wrócić, bo jak sam twierdzi, emocji znów jest mnóstwo. 

Debiut 

Książka "Szukając siebie" opowiadała o grupie przyjaciół, piłkarzach juniorskiej drużyny Stali Mielec. Akcja toczyła się wokół finałów piłkarskich mistrzostw Polski juniorów. Jednak sama piłka nożna były wyłącznie pretekstem do opisania historii wielkiej miłości, bólu rozstania i walki z przeciwnościami losu. 

Dlaczego zaczął pisać? - Na pewno nie było tak, że usiadłem przed komputerem z myślą, że właśnie piszę swoją debiutancką książkę. Na początku to było takie pisanie dla pisania, sposób, w który mogłem wyładować swoje emocje. Dopiero później pojawił się pomysł, aby kogoś moją pracą zainteresować – opowiada Jakub Zegarliński. 

Już wówczas zapowiadał, że nie ma zamiaru kontynuować pisania i jego debiut będzie zarazem końcem przygody z pisarstwem. 

- Ktoś może powiedzieć, że pisanie książek to przecież fajna sprawa. Potwierdzam, to superuczucie, ale jest też druga strona. To jest, dla mnie przynajmniej, bardzo męczące. To po prostu wypalanie się człowieka, naprawdę nieustanne myślenie, jak coś ulepszyć, a to nie jest proste – mówił w 2014 roku w wywiadzie dla lokalnego portalu z Podkarpacia. 

- Nigdy nie wiązałem przyszłości z pisarstwem. Mogę jednak powiedzieć, że książka "Szukając siebie" była w pewnym sensie wytrychem do mojej dalszej aktywności zawodowej. To po jej premierze otrzymałem pierwszą propozycję pracy w dziennikarstwie – dodawał Jakub. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe