Z PODKARPACIA. Kurier okradziony i zamknięty w mieszkaniu

  • 25.07.2019, 10:45
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Kurier okradziony i zamknięty w mieszkaniu Fot. archiwum W Rzeszowie sceny jak z filmu.
Kurier dostarczający przesyłkę nie spodziewał się zapewne takiej akcji jak z filmu sensacyjnego. Kiedy wszedł do mieszkania, został zmuszony przez dwóch mężczyzn do oddania przesyłki, skanera i telefonu. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera.

Rzecz działa się w Rzeszowie na początku lipca.

Kurier dostarczał przesyłkę, kiedy dwaj mężczyźni zagrozili mu, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu. Mężczyzna obawiając się spełnienia gróźb, oddał im żądane przedmioty. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi.

Mężczyzna z mieszkania wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów.  Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych.

Sprawcami okazali się dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów.


Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki. Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe