Mężczyźni wolą barber shopy!

  • 25.07.2019, 00:07
  • Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Mężczyźni wolą barber shopy! Gentlemen Barber Shop Barber shopy to coś więcej niż tylko salon fryzjerski. To miejsce dedykowane tylko mężczyznom.
W całym kraju zapanowała moda na noszenie brody. Można ją bez żadnych konsekwencji zapuszczać. Więcej, rozwinęła się cała paleta usług dla mężczyzn, którzy przekonali się do tego, żeby dbać o siebie. W taki oto sposób jak grzyby po deszczu pojawiają się męskie salony fryzjerskie, tzw. barber shopy. W Mielcu jest już ich kilka, pojawiają się nawet w mniejszych miejscowościach powiatu.

Jeszcze kilkanaście lat temu mężczyźni nie przywiązywali większej wagi do tego, jak wyglądają. Wśród panów panowało przekonanie, że nadmierne dbanie o wygląd uchodzi za niemęskie. Dziś to podejście nieco się zmieniło. Większa dbałość wynika zarówno z pragnień mężczyzn, by wyglądać atrakcyjniej w oczach kobiet, jak i oczekiwań pracodawców.
    Barber shopy to coś więcej niż tylko salon fryzjerski. To miejsce dedykowane tylko mężczyznom. Miejsce, w którym mają się czuć wyjątkowo. Dlatego wnętrza takich salonów bardzo często przypominają kluby czy restauracje, gdzie prócz stanowisk typowo fryzjerskich znajdują się stoły bilardowe, konsole do gier, a często nawet minibary, gdzie obsługa salonu serwuje drinki. Do barbera przychodzi się nie tylko po to, żeby przystrzyc brodę i zmienić fryzurę, ale także w celach rozrywkowych. Klienci barber shopów mają się tam czuć jak u przyjaciół.

Zaczęło się w Ameryce
    Sama idea jest bardzo stara. Współczesne salony odtwarzają bardzo często charakter amerykańskich salonów fryzjerskich z lat 60. i 70. Bardzo często męski fryzjer w tych czasach był miejscem spotkań lokalnej społeczności mężczyzn, którzy komentowali aktualne sprawy polityczne czy społeczne. Kultura barber shopów na zachodzie jest czymś normalnym. W Polsce moda na tego rodzaju usługi pojawiła się dopiero kilka lat temu. W barber shopach istnieje też pewnego rodzaju język i kultura zachowania. Fryzjer nawiązuje bezpośredni kontakt z klientem. Jest czas na rozmowę o pracy, polityce czy ulubionych hobby.
Broda

Ta cała moda na noszenie brody jest już tak powszechna, że zdecydowanie dominuje obecnie w wyglądzie współczesnego mężczyzny. Jak dbać o swoją brodę?
    - Ważne jest, aby codziennie po prostu dbać o siebie. Pamiętajmy o codziennym myciu brody. Do mycia brody nie używamy szamponu do włosów, ale odpowiedniego szamponu do brody. Potem oczywiście używamy balsam lub olejki do brody i czeszemy specjalną szczotką z włosia dzika. To jest podstawowa czynność, którą trzeba powtarzać codziennie, żeby odpowiednio dbać o swój zarost. Olejków i balsamów używamy już w początkowym cyklu zapuszczania brody jak przy długiej brodzie, które pozwalają nam zmiękczyć i odżywić włos oraz lepiej go wystylizować. Olejki dodatkowo zapobiegają chłonięciu zapachów z otoczenia i mają przyjemny zapach - opowiada barber Michał z Mielca.

Nosić brodę można praktycznie każdy. Włosy zarostu są twardsze niż te na głowie i wymagają całkowicie innego traktowania. 
    - Do barbera powinno się chodzić regularnie mniej więcej co trzy tygodnie. Może to brzmi trochę dziwnie, ale najlepiej na początku swojej przygody z brodą pasuje się troszeczkę zaniedbać i zapuścić dość duży zarost. Wtedy podczas wizyty u barbera można wspólnie zdecydować, jaki nadać kształt brodzie i jaki chce się osiągnąć ostateczny cel. Już taka typowa usługa barberska to oczywiście stylizowanie brody i zabiegi pielęgnacyjne - dodaje barber Michał. 

W Mielcu mężczyźni coraz chętniej korzystają z usług barbera. Dlatego takich salonów jest coraz więcej.
    - Faktycznie widać to bardzo wyraźnie. Panowie zaczynają dbać o siebie. Z każdym tygodniem mam coraz więcej pracy - opowiada Michał.


Gentlemen Barber Shop
(Męski Salon Fryzjerski)
ul. Kilińskiego 11
39-300 Mielec

pon. - pt. od 11 do 19
sob. od 8 do 15

rezerwacja tel. 601 543 343,
a także online przez aplikację „Bukka.pl”

Artykuł partnera

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bast
Bast 25.07.2019, 15:12
Barwo Michal?

Pozostałe