"Na ołtarzu ląduje kawłek nieba". Młodzież na franciszkańskich rekolekcjach

  • 23.07.2019, 09:37
  • MW

Podziel się:

Oceń:

"Na ołtarzu ląduje kawłek nieba". Młodzież na franciszkańskich rekolekcjach Fot. Franciszkanie Młodzi tłumnie przybyli na spotkanie.
32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej trwa w najlepsze. Młodzież nie tylko uczestniczy w mszach i wykładach, ale ma też sporo innych atrakcji.

 - Niedawno świętowaliśmy 50. rocznice lądowania człowieka na Księżycu. Jest się z czego cieszyć. Jednak chyba zapominamy, że każdego dnia podczas eucharystii na ołtarzu ląduje kawek Nieba – powiedział gość pierwszego dnia 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, ks. Wojciech Węgrzyniak.

Ks. Wojciech był pierwszym gościem tegorocznego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, opowiadając, jak można przygotować się do mszy, by nie była ona dla nas tylko obowiązkiem.

 - Przedstawiam Wam absolutną podstawę w przygotowaniu się do mszy. Są trzy ważne tematy w tym zakresie. Po pierwsze trzeba umieć zachwycić się materią, światem otaczającym. Po drugie dzięki Bogu jesteśmy wolni. Uczestnictwo w eucharystii przemienia zniewolenie człowieka. Trzecią ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać w przygotowaniu do mszy jest świadomość i wiara we wszechmocność Boga. Należy zrozumieć, że przyjmujemy Boga, który wystarczy, że tylko powie i dzieją się cuda - mówił ksiądz podczas porannej konferencji.

Gość Spotkania został z uczestnikami jeszcze podczas mszy. Uspokajał on młodych, że jeżeli nadal nie wiedzą, co będą robić w życiu i mają wiele wątpliwości, nie muszą się martwić. Należy dać czasowi czas, tak aby wszystko mogło wydarzyć się w odpowiednim momencie. Tyczy się to także rzeczywistości duchowej.

Popołudnie uczestnicy spędzili na spotkaniach w grupach. Polegały one na rozmowach w niewielkim gronie, prowadzonych przez animatora. Była to okazja do poznania nowych osób, podzielenia się radościami i wątpliwościami związanymi z wiarą.

Wieczorem, na pamiątkę przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone, odbyło się wyczekiwane nabożeństwo Exodusu. Uczestnicy zeszli z pochodniami do rzeki Wiar, gdzie kontynuowano nabożeństwo. Każdy chętny mógł symbolicznie przejść przez rzekę. Na koniec wszyscy zebrali się na adoracji w kościele, gdzie wychodząc dostali mleko i miód, na znak „krainy mlekiem i miodem płynącej”.

Dzień zakończyło kino. Młodzi obejrzeli włoską komedię „Jak Bóg da” w reżyserii Edoardo Maria Falcone. Opowiada ona o cenionym chirurgu, a jednocześnie ateiście, którego syn postanawia zostać księdzem.

 32. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 21 lipca,    a zakończy w sobotę 27 lipca. Podczas tygodniowego wydarzenia, młodzi będą mogli spotkać się  z Idą Nowakowską, Mariką, ks. Krzysztofem Porosło, o. Jarosławem Wysoczańskim, Michałem Bukowskim i br. Valerio Folli. Będą mieli także okazję bawić się na koncertach zespołów Mate.O i Fioretti, tańczyć przy muzyce Tęgich Chłopów i obejrzeć spektakl grupy Teatr A.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe