Tygodnik Regionalny Korso nr 30/2019

  • 22.07.2019, 16:48
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 30/2019 fot. Korso Najnowsze wydanie Korso już od wtorku dostępne w kioskach.
Śmiertelna obojętność. Na poboczu drogi leży człowiek. Mijają go przechodnie, rowerzyści, kierowcy. Nikt się nie zatrzymuje, bo pewnie pijany i szkoda sobie nim zawracać głowę...

Będzie druga książka Kuby Zegarlińskiego
Tym razem to już nie będzie historia chłopców ze Stali, chociaż temat sportu nadal będzie się przewijał. Tym razem króluje miłość, trudna relacja i historia, która wydarzyła się w Mielcu.

 

Kup pan Cyrankę, czyli Mielec w starej prasie
50, 100 czy 150 lat temu żyło się na pewno inaczej niż dziś. Technika poszła tak bardzo do przodu, że ludzie żyjący w tamtych czasach pewnie nie poznaliby miejsc, w których kiedyś żyli, nie mieliby pojęcia, jak poradzić sobie z całą tą nowoczesnością... Ale tak naprawdę zmieniła się tylko otoczka. Kiedy przejrzymy stare gazety czy ogłoszenia, okazuje się, że ludzie od zawsze żyją i interesują się tymi samymi problemami: aferami, wypadkami, kradzieżami...

 

Nie ma drzew, niesmak pozostał
W zeszłym tygodniu na osiedlu Szafera Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie dokonała wycinki kilku dużych wierzb. We wniosku do urzędu miasta pisała, że te drzewa są już stare, niektóre spróchniałe. Po prostu wymagają wycięcia. Magistrat się zgodził. Drzew nie ma. Jednak niesmak pozostał.

 

Kronospan proponuje zmiany
Mielecki Zakład Kronospan zwrócił się do marszałka Podkarpacia z prośbą o zmianę w swoim pozwoleniu na działalność. Chodzi o zgodę na dopuszczenie emisji niektórych metali do środowiska. Informuje o tym "Koalicja miast #DośćTrucia".

 

Easy riders. Życie w trasie
Ze statystyk wynika, że 80% mężczyzn i 51% kobiet w Polsce posiada prawo jazdy. Co najmniej jeden samochód jest w 75% gospodarstw domowych. Można więc powiedzieć, że Polska kierowcami stoi. Wielu z nich uważa się za mistrzów kierownicy, część używa samochodu symbolicznie "w niedzielę do kościoła". Wszyscy jednak, niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, w najbliższy piątek obchodzić będą swoje święto - czyli dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa.

 

Gdy cię boli, idź do lasu
Internet. Samoloty. Podróże w kosmos. Możliwość wysłania osobie na drugim końcu świata wiadomości w ciągu sekundy. Już nie wspominając o takich udogodnieniach jak pralka, woda w kranie czy sklep na rogu otwarty przez całą dobę. A jednak... Im szybciej żyjemy, tym więcej osób chce powrotu do natury, życia bez stresu, przesiadywania na ławeczce przed domem... A że zdrowie jest najważniejsze, to coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju naturalne terapie, dzięki którym można się podleczyć, 

 

Piłka nożna
Po upragniony awans!
Już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 na stadionie w Mielcu nasza Stal rozpocznie zmagania w sezonie 2019/2020. Celem drużyny prowadzonej przez Artura Skowronka będzie oczywiście awans do ekstraklasy.

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anka
Anka 22.07.2019, 17:52
Święto kierowców -św Krzysztofa jest 25 lipca czyli w czwartek w tym roku wypada

Pozostałe