Niepełnosprawni kontra Kościół

  • 01.05.2016, 13:00
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Niepełnosprawni kontra Kościół jenniferdukeslee com
– Ksiądz najpierw obiecał niepełnosprawnym dzieciom Pierwszą Komunię Świętą, a później jej odmówił – relacjonują zdarzenia, do jakich doszło na terenie parafii Zgórsko pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Kościół odcina się od zarzutów i przedstawia argumenty przemawiające za słusznością decyzji duchownych.

Jest wtorkowy wieczór, 19 kwietnia. Dyrektor ORW z Pnia, Magdalena Sikorska, rozsyła do mediów długi, niepokojący list dotyczący odmowy udzielenia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej niepełnosprawnym dzieciom. „Dlaczego w przypadku naszych wychowanków nauka Kościoła została zepchnięta na drugi plan?” – to pytanie, które króluje w bardzo emocjonalnym piśmie. Po tym, jak trafi a ono do sieci i udostępnione zostaje przez dziesiątki, jeśli nawet nie setki, mieszkańców powiatu, rozpoczyna się prawdziwa burza. – Nie o to nam chodziło, żeby wywołać nagonkę na Kościół. Wiele komentarzy, jakie przeczytać można dziś w sieci, ma mocno przesadzoną treść – przyznają pracownicy ośrodka z Pnia, z którymi spotykamy się zaledwie dzień po pierwszych upublicznieniach listu. Twierdzą jednak, że nie mieli innego wyjścia. Rozesłanie listu po mediach było ostatecznością, z której wcale nie chcieli korzystać. Nie pozostawiono im jednak wyboru. – Próbowaliśmy rozmawiać zarówno z katechetą, jak i proboszczem naszej parafii. Niestety, bez większych skutków – podkreślają nasi rozmówcy. I opowiadają, od czego właściwie zaczął się konflikt pomiędzy ośrodkiem a zgórską parafią.

Więcej w 17 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe