Zgnilec amerykański z Mielca dotarł do Kolbuszowej. Spalono kilka uli [ZDJĘCIA]

  • 19.07.2019, 10:41
  • B. Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Zgnilec amerykański z Mielca dotarł do Kolbuszowej. Spalono kilka uli [ZDJĘCIA] fot. Marek Olszowy Zgnilec amerykański to niebezpieczna choroba, która atakuje pszczoły.
Wczoraj (18 lipca) w Przedborzu spalono kilka pszczelich uli, w których wykryto niebezpieczną chorobę.

Zgnilec amerykański to niebezpieczna choroba, która atakuje pszczoły i dziesiątkuje populacje w całej Polsce. 

Dotarła ona również do Kolbuszowej. Wojewoda podkarpacki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego. Choroba dotarła do gminy Kolbuszowa oraz gminy Niwiska. W czwartek, 18 lipca kolbuszowska straż pożarna wraz z zastępcą powiatowego lekarza weterynarii spaliła kilka uli. Jak się okazuje jest to jedyny sposób na walkę ze zgnilcem. 

Zdjęcia i informacje przekazał nam Marek Olszowy, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kolbuszowej.

 

 

B. Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe