Biblioteka pakuje walizki

  • 23.09.2016, 05:00
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Biblioteka pakuje walizki UM Mielec
To już pewne. Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu będzie remontowana. Na czas remontu bibliotekarze, a także cały księgozbiór zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji. Mielecki magistrat przygotowuje się do remontu i rozbudowy głównej siedziby biblioteki. Pozwolenie na budowę jest. Nie ma jeszcze kompletnych funduszy na tę inwestycję.

Jak już wcześniej informowaliśmy, projekt modernizacji siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu nie znalazł się na liście inwestycji, które rekomenduje Samorząd Województwa Podkarpackiego do realizacji w ramach tzw. Programu Infrastruktura i Środowisko. Chodziło o fundusze europejskie Regionalnego Programu Operacyjnego. - Ze względów formalnych odrzucony został projekt Rozbudowa i Modernizacja Biblioteki Publicznej w Mielcu. Zgodnie z założeniami Osi priorytetowej VIII, Działanie 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, wsparcie dla czytelnictwa  może być udzielone tylko  miastom wojewódzkim – informuje w swoim komunikacie Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Z tą interpretacją przepisów nie zgadzają się przedstawiciele mieleckiego magistratu. Wiemy, że przygotowywane jest specjalne pismo z zapytaniem skierowanym do marszałka, dlaczego mielecki projekt został odrzucony już na poziomie formalnym.

Więcej w 38 numerze Korso

Szymon Burek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Buch
Buch 23.09.2016, 08:44
Gdyby tak miała wyglądać odremontowana biblioteka to byłoby to w iście germańskim stylu. Ale na pewno na lepsze. Korzystałem z niemieckich, belgijskich i niderlandzkich bibliotek i powiem, że przyjemność była wielka. przede wszystkim - prawie nieograniczony dostęp czytelnika do zbiorów. (patrz wizualizacja)
fundusz
fundusz 23.09.2016, 07:17
Jeśli projekt dotyczył tylko bibliotek w miastach wojewódzkich to po co zapytanie o odrzucenie mieleckiego? Przecież Mielec nie jest miastem wojewódzkim.
może
może 23.09.2016, 12:16
No nie jest. Ale może nie przeczytali ze zrozumieniem? Jeśli jednak można coś uzyskać odwołaniem, to może warto próbować?

Pozostałe