Miasto planuje budowę mieszkań, ale prosi mieszkańców o opinie

  • 18.07.2019, 09:10

Podziel się:

Oceń:

Miasto planuje budowę mieszkań, ale prosi mieszkańców o opinie Fot. Mapy google Inwestycja jest planowana w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa.
Mielecki magistrat chce zbudować kilkadziesiąt mieszkań na wynajem i prosi mieszkańców o opinie. Inwestycja jest planowana w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa.

Gmina Miejska Mielec rozważa realizację, za pośrednictwem spółki komunalnej, programu budowy mieszkań na wynajem w zabudowie wielorodzinnej.

W ramach pierwszego etapu, rozważa się wybudowanie 73 mieszkań o powierzchni od 35 m2 do 75 m2 z przeznaczeniem zarówno dla osób mieszkających na obszarze gminy jak i mających zamiar tu zamieszkać.

Aktualnie analizowana jest możliwość budowy mieszkań w 2 wariantach: wariant 1 – mieszkania wyłącznie na wynajem bez możliwości nabycia ich własności oraz wariant 2 – mieszkania na wynajem z możliwością dojścia do własności, najwcześniej po 5 letnim okresie zamieszkiwania.

W celu dostosowania założeń tego programu do preferencji i potrzeb mieszkańców,  magistrat prosi zainteresowanych o wypełnienie anonimowej ankiety konsultacyjnej.

- Wypełnienie ankiety nie rodzi ani po stronie Mieszkańca ani po stronie Gminy Miejskiej Mielec żadnych praw i obowiązków, ma jedynie dać odpowiedź jakim wariantem zamierzonego programu zainteresowani są ewentualni przyszli użytkownicy mieszkań - informują urzędnicy.

Ankieta jest dostępna pod linkiem:
http://www.mielec.pl/konsultacje-spoleczne/

Można również pobrać wersję papierową ankiety lub w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i wrzucić do urny do 18 lipca.

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
iwo
iwo 18.07.2019, 12:31
jestem za wersją 2
Tomi
Tomi 18.07.2019, 10:11
W tym rejonie lub sąsiedztwie są już szeregowki. Co rusz to nowe bloki, nowe szeregowki.
Miasto zaraz będzie betonowe, zero zieleni, drzew. Może lepiej na obrzeżach budować, tworzyć małe osiedla, a nie wielgachne skupiska ludzi? A jak wyobrażają sobie dojazd do nich? Znowu zamkną cześć Witosa lub Powstańców?


Pozostałe