16 gmin zgarnie 230 tysiecy. Jest wśród nich gmina z powiatu mieleckiego

  • 18.07.2019, 06:53

Podziel się:

Oceń:

16 gmin zgarnie 230 tysiecy. Jest wśród nich gmina z powiatu mieleckiego Fot. Urząd Marszałkowski Ze wsparcia finansowego skorzysta 16 gmin z Podkarpacia.
Samorząd województwa podkarpackiego przeznaczył ponad 230 tysięcy na wsparcie dla 16 gmin, które wezmą udział w ciekawym projekcie. Dofinansowanie otrzyma między innymi gmina Przecław.

Chodzi o projekt pod nazwą Uniwersytet Samorządności. Umowę dla gminy Przecław w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie podpisała burmistrz Renata Siembab.

- Uniwersytet Samorządności został stworzony do realizacji szkoleń kursów oraz innych aktywności edukacyjnych odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności. Widzimy potrzebę podniesienia świadomości wśród mieszkańców regionu. Dotyczy to zarówno samorządności, jak i współpracy z samorządem, zarówno na poziomie lokalnym oraz wojewódzkim – tłumaczył podczas spotkania w urzędzie, wicemarszałek Piotr Pilch.

Główne założenia i funkcje jakie spełni „Uniwersytet Samorządności” to: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie idei samorządności wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa podkarpackiego, realizowanie inicjatyw mających podnieść poziom świadomości prawnej.

W pierwszym roku trwania Programu 2019 roku Beneficjenci mogą wnioskować o pomoc finansową na zadanie związane z ulepszeniem obiektu budowlanego, w celu stworzenia odpowiednich możliwości do przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych. 

Unowocześniane będą do potrzeb dydaktycznych m.in. świetlice wiejskie, domy kultury, budynki OSP.

Pełny wykaz gmin,które otrzymały dofinansowanie znajdziesz na portalu partnera Korso24.pl >> CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe