"Proszę się uśmiechnąć, prezydencie". Na radzie miasta bywa wesoło

  • 17.07.2019, 18:37
  • MW

Podziel się:

Oceń:

"Proszę się uśmiechnąć, prezydencie". Na radzie miasta bywa wesoło Fot. SzB Sesja Rady Miejskiej w Mielcu.
Sesje Rady Miejskiej w Mielcu trwają z reguły po kilka godzin. Wiele porusza się na nich problemów. Nie inaczej było na ostatniej, czerwcowej sesji. Kiedy już radni omówili wszystkie punkty z listy, nadszedł czas na kilka ciekawych rozmów, potyczek słownych i wyciągnięcia żalów na linii: rządzący kontra radni PiS-u.

Litanię zarzutów rozpoczął radny Krzysztof Szostak.
 - 17 czerwca zostało zawarte porozumienie pomiędzy marszałkiem, starostą powiatu mieleckiego oraz prezydentem miasta Mielca, określające zakres współpracy przy budowie wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza - zaczął oficjalnie. - Chciałbym podziękować marszałkowi, panu Kapinosowi i Tymule za angażowanie i przygotowanie inwestycji.  I taka prośba do prezydenta Jacka Wiśniewskiego oraz pana starosty, żebyście panowie doprowadzili do końca tę inwestycję. W tym PiS deklaruje swoją pomoc i wsparcie, tak by szybko powstała ta inwestycja, która jest tak potrzebna dla naszego miasta, która przyczyni się do rozwiązania problemu komunikacyjnego wyprowadzenia ciężkiego transportu z Mielca oraz ograniczy dojazdy mieszkańców powiatu, którzy na co dzień dojeżdżają do centrum, przez co poprawi się i powietrze, i bezpieczeństwo.

Prezydent Mielca widać doszukał się jednak w tych słowach podwójnego dna, bo pożalił się, że jeden z radnych PiS-u nazwał go słabym punktem.

- Bardzo dziękuję za słowa wsparcia, które otrzymałem od klubu Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc o tak dużej inwestycji. Natomiast niepokoi mnie jedna rzecz - że tutaj padają deklaracje, a w mediach społecznościowych ja i pan starosta jesteśmy opisywani jako dwa słabe punkty tej inwestycji - rozżalił się prezydent Wiśniewski. -  Bardzo bym prosił pana Radosława Swóła, żeby się odniósł do tego komentarza - dodał.

Radny Swół pospieszył uspokajać prezydenta.

- Szanowny panie prezydencie, odniosę się do tego komentarza z mojego profilu, choć trochę czuję się niekomfortowo, komentując prywatne wpisy... Na końcu mojej wypowiedzi, gdzie napisałem, że te dwa słabe punkty to pan prezydent i starosta, dałem uśmiechniętą buźkę - zapewniał radny Swół.  -  Proszę tego nie brać do siebie,  tylko również się uśmiechnąć - skwitował, ku zachwytowi sali, gdzie większość radnych już uśmiechała się pod nosem. -  Ja kibicuję tej inwestycji, mam nadzieję, że zarówno pan, i jak i pan starosta pokażecie, że mój żart jest nie na miejscu, że ten wiadukt powstanie szybko i sprawnie - zakończył.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe