Pszczoły spłonęły z pasieką. Tylko tak da się walczyć z chorobą

  • 17.07.2019, 10:39
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Pszczoły spłonęły z pasieką. Tylko tak da się walczyć z chorobą foto: OSP Pobiedno Przykry to widok.
Strażacy z OSP z Pobiedna (powiat sanocki) musieli spalić całą pasiekę w gminie Bukowsko. Została ona opanowana przez zgnilec amerykański.

16 lipca strażacy zabezpieczali spalenie pasieki w miejscowości Ratnawica. W pasiece odnotowano przypadek zgnilca amerykańskiego pszczół, dlatego została ona celowo spalona pod okiem weterynarzy. Jest to jedyny sposób walki z tą chorobą.

Zgnilec amerykański to wysoce zaraźliwa choroba bakteryjna
Jedyną metodą zwalczania choroby, jest likwidacja rodzin pszczelich poprzez ich spalenie. Pszczoły są w sposób humanitarny zabijane, a następnie razem z ulem spalone.

Problem z tą chorobą pojawił się też w naszym powiecie. W promieniu 6 km od ogniska choroby wyznacza się OBSZAR ZAPOWIETRZONY.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe