Młodzi najchętniej wybierają psychologię. Trwa rekrutacja na studia

  • 15.07.2019, 21:24
  • Źródło: studia

Podziel się:

Oceń:

Młodzi najchętniej wybierają psychologię. Trwa rekrutacja na studia Fot. archiwum Studenci już szykują się na pierwszy rok akademicki.
Psychologia i prawo cieszyły się największym zainteresowaniem maturzystów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na dalszej lokacie uplasowały się kierunki lekarskie.

Najwięcej kandydatów zarejestrowało się na psychologię na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej - 1799 osób na 220 miejsc. Na prawo aplikacje złożyło 1682 kandydatów (na 400 miejsc). Psychologię na Wydziale Filozoficznym studiować chce 1160 osób. Kierunek lekarski wybrały 1134 osoby.
Kolejne najbardziej popularne studia to: filologia angielska; dziennikarstwo i komunikacja społeczna; zarządzanie kulturą i mediami; informatyka; zarządzanie - firmą, personelem; międzynarodowe i farmacja.
Na japonistyce o 28 miejsc walczyło aż 456 kandydatów, co daje wynik ponad 16 osób na miejsce. Na ekonomi o miejsce rywalizowało ponad 12 osób. Równie trudno było się dostać na kierunki: finanse, bankowość, ubezpieczenia (12 osób na miejsce).

Więcej na ten temat przeczytasz na korso24.pl.

Źródło: studia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe