Tygodnik Regionalny Korso nr 29/2019

  • 15.07.2019, 20:07
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 29/2019
Czy już wkrótce mieszkańcy Podleszan żyć będą w cieniu potężnego masztu telefonicznego? Wszystko na to wskazuje. Już teraz inwestor, nie czekając na oficjalne pozwolenia, nie zważając na protesty, postawił mobilny maszt. Prąd doprowadził niezabezpieczonym niczym kablem. Co będzie dalej? Co ze zdrowiem i życiem mieszkańców?

Mieleckie potyczki i policzki
Sesje Rady Miejskiej w Mielcu trwają z reguły po kilka godzin. Wiele porusza się na nich problemów. Powietrze, parkingi, komunikajca, kultura, sport - te i wiele innych tematów ujęte są w punktach obrad. Ale na samym końcu rady jest jeszcze czas na to, by zabrać głos w innych sprawach i wyrazić swoje zdanie czy prośby mieszkańców.

 

Czujne oko mielczan
Dzięki czujności mieszkańców Mielca 10 lipca udało się przyłapać na gorącym uczynku wandali niszczących toaletę publiczną.

 

Mielczanie to "obserwatorzy" kultury
W Mielcu powstała aktualna diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców naszego miasta. Mielecki dom kultury uczestniczy w projekcie badawczym Narodowego Centrum Kultury. Chodzi o dostosowanie oferty mieleckiego domu kultury do aktualnych potrzeb mieszkańców.

 

Pomóżmy Kubie
Kuba, 36-letni mielczanin, w dniu urodzin swojego syna sam znalazł się na jednej z sal szpitalnych. Jego życie wywróciło się do góry nogami. Teraz potrzebuje naszej wymiernej pomocy, aby mógł jak najdłużej patrzeć na swoje dziecko.

 

Mapy na pogotowiu
"Rzecz nie w wielkości czynu, ale w wielkości miłości, jaką w najdrobniejszy czyn wkładamy" – to część napisu – misji, jaki pojawił się w garażu karetek mieleckiego pogotowia.

 

Ale to już było...
Każdego dnia coś odchodzi w zapomnienie. Ktoś robi remont i wyrzuca meble "Bieszczady". Gdzieś psuje się niezniszczalna pralka "Frania". Ostatni raz mówimy sąsiadowi "Dzień dobry", a następnego dnia już go nie ma. Nie da się zatrzymać czasu. Ale można przynajmniej ocalić wspomnienia.

 

Szpital też kręci
Mielecki szpital pozazdrościł pogotowiu ratunkowemu popularności. Wobec tego postanowił pójść przetartą ścieżką i również kręcić filmiki edukacyjne. Taka inicjatywa jest z korzyścią dla nas wszystkich.

 

Piłka nożna
Potężny sponsor zostaje w Mielcu
Polska Grupa Energetyczna nadal będzie sponsorem tytularnym pierwszoligowej Stali Mielec. Umowa została podpisana na rok.

 

 

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe