Mamy już wstępne wyniki rekrutacji do liceów w Mielcu

  • 15.07.2019, 15:35
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mamy już wstępne wyniki rekrutacji do liceów w Mielcu
Zakończyła się rekrutacja do mieleckich szkół średnich. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze sprzed rekrutacji tegoroczny podwójny nabór stanowił swego rodzaju wyzwanie. W każdej szkole zaplanowane zostały „podwójne klasy” by uniknąć wzajemnej rywalizacji pomiędzy absolwentami podstawówek i gimnazjów.

Zakończyła się rekrutacja do mieleckich szkół średnich. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze sprzed rekrutacji tegoroczny podwójny nabór stanowił swego rodzaju wyzwanie. W każdej szkole zaplanowane zostały „podwójne klasy” by  uniknąć wzajemnej rywalizacji pomiędzy absolwentami podstawówek i gimnazjów.

Według danych zbiorczych ze wszystkich gimnazjów z terenu Powiatu Mieleckiego zakwalifikowano do przydziału 1385 uczniów. Do szkół średnich na terenie powiatu przypisano spośród nich 1365. Nieliczna grupa, bo 28 gimnazjalistów wybrało szkołę poza Powiatem Mieleckim. Kolejnych 20 nie zostało przydzielonych nigdzie. Nie oznacza to, że zostali oni wyparci poza obowiązkowy w Polsce system kształcenia do 18. roku życia. Interpretacji tej nielicznej grupy może być kilka. Przykładowo, albo wybrali szkołę poza powiatem, albo nie potwierdzili jeszcze swojego wyboru lub też, co jest możliwe, zdecydowali się na tryb odwoławczy.

W przypadku absolwentów podstawówek zarejestrowanych w systemie rekrutacji do szkół średnich było 1458 uczniów. 1392 spośród nich wybrało mieleckie placówki, 20 postanowiło kontynuować dalszą edukację poza Powiatem Mieleckim. Podobnie jak w przypadku gimnazjalistów 46 absolwentów podstawówek nie zostało przydzielonych do żadnej ze szkół. Powody tego stanu są analogiczne jak w przypadku gimnazjalistów.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe