Osiedle Szafera bez drzew! Wycięto wszystkie wierzby! Alarmują czytelnicy

  • 15.07.2019, 14:02 (aktualizacja 15.07.2019, 14:43)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Osiedle Szafera bez drzew! Wycięto wszystkie wierzby! Alarmują czytelnicy fot. czytelnik Na osiedlu Szafera wycięto dziś wszystkie wierzby!
Na osiedlu Szafera dziś rano robotnicy wycięli wszystkie drzewa - wierzby płaczące - ze skweru w głównej części osiedla. Nasi czytelnicy są oburzeni - bo to jedne z niewielu drzewostanów w tym rejonie.

Prawdopodobnie teren należy administracyjnie do Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nasza redakcja wysłała już zapytanie w tej sprawie. Czekamy na opinie czytelników w tej bulwersującej sprawie. 

Aktualizacja:

O wycinkę drzew wnioskowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa do magistratu. 

- Drzewa na ryneczku (osiedle Szafera) stanowiły zagrożenie dla przechodniów. Ich bardzo zły stan zdrowia, widoczne ubytki, opruchnienia, widoczne ułamania gałęzi, stanowiły bezpośrednie zagrożenie. Istniało niebezpieczeństwo powalenia drzewa, szczególnie podczas silnych deszczów lub wiatrów. Na podstawie przeprowadzonych oględzin stwierdzono, że stan drzew nie ulegnie poprawie. Dodatkowo rozległe ukorzenienie stanowiło zagrożenie dla okolicznych fundamentów. W okolicy dotychczasowych drzew mają zostać posadzone nowe – wierzby lub kasztany - brzmi komunikat prasowy UM w Mielcu 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ggg
Ggg 15.07.2019, 22:39
Wierzby mają to do siebie że muszą być co kilka lat obcinanie z gałęzi i wystarczyło zrobić przycinkę a co do korzeni że niszczą fundamenty to chyba bzdura

Pozostałe