Czy w Mielcu powstanie lodowisko? Mieszkańcy zdecydują

  • 13.07.2019, 22:32 (aktualizacja 13.07.2019, 22:46)

Podziel się:

Oceń:

Czy w Mielcu powstanie lodowisko? Mieszkańcy zdecydują Fot. Marek Przygoda Wizualizacja lodowiska, które może powstać na terenach rekreacyjnych znajdujących się za Szkołą Podstawową nr 8 w Mielcu.
Każdy z mieszkańców może zgłosić własny projekt i w ten sposób mieć wpływ na to, w jaki sposób są wydatkowane publiczne pieniądze. Temu właśnie ma służyć Mielecki Budżet Obywatelski. Znamy już konkrety jednego z pomysłów.

Imprezy, koncerty, nowe miejsca parkingowe, osiedlowe strefy relaksu dla rodzin – to tylko niewielka część pomysłów, z którymi zgłaszają się mieszkańcy Mielca do urzędu miejskiego. W Mieleckim Budżecie Obywatelskim każdy pomysł ma równe szanse. Wygra ten, który przypadnie do gustu mieszkańcom i zdobędzie najwięcej ich głosów. Co ważne, zwycięski projekt zostanie włączony do budżetu miasta na rok 2020.

Lodowisko zimą, boisko latem

Jednym z pomysłów jest stworzenie w Mielcu nowego lodowiska. Stare wraz ze zburzeniem hali sportowej zostało zlikwidowane. W okresie zimowym cieszyło się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców i stanowiło atrakcyjną możliwość spędzania wolnego czasu.


- Podjęliśmy inicjatywę przygotowania koncepcji i zgłoszenia do budżetu obywatelskiego projektu budowy lodowiska miejskiego na terenach rekreacyjnych znajdujących się za Szkołą Podstawową nr 8, u zbiegu ulicy Pisarka i alei Ducha Świętego. Uważamy, że Mielec i cały powiat zasługuje na to, aby przynajmniej w okresie zimowym funkcjonowało u nas takie lodowisko. Aktualnie potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany i wielu mieszkańców chciałoby, aby taka inwestycja powstała właśnie na terenie osiedla Lotników – mówi Marek Przygoda, inicjator projektu.

- Chcielibyśmy, aby docelowo powstało lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów, wraz z zapleczem technicznym, szatnią, wypożyczalnią łyżew i kasą biletową. W okresie letnim lodowisko mogłoby być wykorzystywane jako boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową lub też pełnić funkcję wrotkarni albo rodzinnego parku rozrywki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim - mówi Marek Przygoda.

15 lipca mija czas na zgłaszanie pomysłów. Trzeba w tym celu wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej urzędu miejskiego. 

Więcej o pomyśle mielczan przeczytasz na >>>Korso24.pl


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jestem za zadaszonym lodowiskiem
Jestem za zadaszonym lodowiskiem 14.07.2019, 06:07
Jestem za ale musi to być obiekt zadaszony inaczej nic z tego nie będzie mamy zimy mokre często wietrzne nikt nie przyjdzie na takie otwarte lodowisko !!!!!
Marek
Marek 15.07.2019, 09:43
Na zadaszenie miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze. Za trochę ponad 1 mln złotych brutto żadna firma nie jest w stanie zrobić nam profesjonalnego lodowiska z zapleczem technicznym i dachem. Wzorem lodowiska dla Mielca powinien być Ostrów Wielkopolski ale tam lodowisko kosztowało 7 mln złotych.

Pozostałe