Rozmowy z Korso - Krystian Pydych o piłkarskim memoriale dla "5 Chłopaków ze Stali" [VIDEO]

  • 13.07.2019, 11:43
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Rozmowy z Korso - Krystian Pydych o piłkarskim memoriale dla "5 Chłopaków ze Stali" [VIDEO]
Dziś błoniach MOSiR Mielec odbędzie się charytatywny memoriał piłkarski „5 Chłopaków ze Stali”. Jego organizatorem jest Krystian Pydych, wydarzenie ma upamiętnić piłkarzy, którzy zginęli w wypadku drogowym w Weryni wiosną 2016 roku.

Krystian również podróżował busem, którym na mecz 3 ligi piłkarskiej jechała grupa zawodników Wólczanki Wólka Pełkińska, wcześniej związana ze Stalą Mielec. Na zakręcie bus uderzył w ciężarówkę. Zginęło pięciu sportowców, Krystian stracił wówczas dwóch braci, sam był ciężko ranny i do zdrowia wrócił po wielomiesięcznej rehabilitacji. Dwa lata temu po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie, która ma upamiętnić zmarłych piłkarzy ale też zgromadzić pieniądze dla potrzebujących dzieci, osób ciężko chorych bądź poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

W turnieju piłkarskim, zaplanowanym na sobotę 13 lipca 2019 roku, zagrają cztery drużyny: Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska, Smoczanka Mielec oraz Gwiazdy Ekstraklasy & Muzycy. Ekipy te zagrają na małych boiskach, w systemie każdy z każdy, mecze trwać będą po 20 minut. Finał trwał będzie natomiast 30 minut. Mecz odbędą się na błoniach MOSiR.

W tym roku Memoriał będzie okazją by finansowo wesprzeć Hannę Zając – podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Maję Watracz – podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

Rywalizacji piłkarskiej towarzyszyć będą animacje dla dzieci w strefie rodzinnej, której przygotowaniem zajął się również Ośrodek Kibice Razem Stali Mielec oraz Agencja Alternatywa. Zaplanowano także gastronomię.

Pierwsze mecze Memoriału odbędą się 13 lipca 2019 roku o 14:15. Finał wyznaczony został o 16:00. Po Memoriale, na Stadionie Miejskim w Mielcu, odbędzie się Turniej 80-lecia FKS Stal Mielec z udziałem: PGE FKS Stal Mielec, FK Poprad oraz reprezentacji AFE Hiszpania. Pierwszy mecz o 19:00.

Po Memoriale zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa „5 Chłopaków ze Stali” na Stadionie Miejskim w Mielcu.

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe