W Mielcu operacje zaćmy bez limitu

  • 11.07.2019, 20:22
  • BW

Podziel się:

Oceń:

W Mielcu operacje zaćmy bez limitu Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu Czas oczekiwania na operację zaćmy znacznie się skrócił.
Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł limity na realizację zabiegów zaćmy, dzięki czemu poprawie uległa sytuacja pacjentów Oddziału Chirurgii Jednego Dnia w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu. Czas oczekiwania na zabieg skrócił się z kilku miesięcy do zaledwie kilku tygodni.

  - W mieleckim szpitalu operują wybitni, znani już na całym świecie okuliści, czyli zespół profesora Roberta Rejdaka. W połączeniu z faktem, że obecnie możemy przyjąć większą liczbę pacjentów, stanowi to dla naszych pacjentów szansę na szybkie pozbycie się zaćmy z pomocą świetnych specjalistów. Zachęcamy więc osoby borykające się z objawami przypominającymi zaćmę do tego, aby zmobilizowali się i wybrali do lekarza rodzinnego lub okulisty po ewentualne skierowanie za zabieg w naszym szpitalu – mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - Dla wielu z pacjentów to właśnie ten zabieg będzie gwarantem przywrócenia właściwej jakości wzroku czy nawet  ratunkiem przed jego utratą.

 

            - Zaćma nie jest schorzeniem, które zawsze daje się łatwo wychwycić. Oczy nie bolą, nie swędzą, nie łzawią. Następuje jednak pogorszenie ostrości wzroku, a zwiększenie mocy okularów korekcyjnych nie przynosi trwałej poprawy, a tym bardziej ich ciągłe przecieranie, które wynika z wrażenia, że powodem braku przejrzystości obrazu są brudne szkła. Z czasem coraz mętniejsza soczewka oka może utrudniać widzenie przy dużym nasłonecznieniu, jaskrawe kolory stają się mniej nasycone – uczula dr n. med., okulista Tomasz Chorągiewicz, który wykonuje zabiegi w Mielcu. - Potem pacjenci tracą ostrość widzenia i widzą tylko zarysy. Choroba może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. 

 

            Skierowanie na zabieg może pochodzić od lekarza okulisty, ale może je także wystawić lekarz rodzinny, a wówczas już specjaliści w szpitalu dokładnie je zweryfikują. Na operację usunięcia zaćmy w szpitalu może zostać skierowany także pacjent leczący się w prywatnym gabinecie okulistycznym.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe