Nowy rektor tarnowskiego seminarium. Malował z mielczanami ikony

  • 11.07.2019, 12:41
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Nowy rektor tarnowskiego seminarium. Malował z mielczanami ikony Fot. pixabay WSD w Tarnowie należy do największych w kraju.
Ks. dr Jacek Soprych zostanie rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Mielczanie pamiętają go z zeszłorocznych warsztatów Pisania Ikon,

Tarnowski profesor w ramach warsztatów pomagał uczestnikom zajęć napisać ikonę Matki Boskiej Włodzimierskiej. W zajęciach, które zorganizowało SCK w Mielcu, uczestniczyło 20 osób.

Ksiądz Soprych pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w  Pilźnie, w 2008 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Wiktora Skworca. Na pierwszą parafię został posłany do Grybowa. W 2011 zaczął studia z historii na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od roku formacyjnego 2018 Biskup Tarnowski Andrzej Jeż mianował go prefektem WSD w Tarnowie.

 

 

 

Więcej na ten temat przeczytasz na korso24.pl.

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rena
Rena 16.07.2019, 15:53
Raczej pisał ikony

Pozostałe