Strażak z Mielca komendantem wojewódzkim

  • 30.04.2016, 12:56
  • Monika Świetlińska

Podziel się:

Oceń:

Strażak z Mielca komendantem wojewódzkim MSWiA
Nadbrygadier Bogdan Kuliga pożegnał się ze stanowiskiem podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP i 19 kwietnia przekazał swoje obowiązki starszemu brygadierowi Andrzejowi Babcowi. Nowy komendant pochodzi z Mielca.

Zmiana na tym stanowisku decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nastąpiła 6 kwietnia, ale dopiero w miniony wtorek mielczanin oficjalnie przejął wszystkie obowiązki komendanta wojewódzkiego. Do tego czasu pełnił funkcję komendanta miejskiego PSP w Tarnobrzegu.

St. bryg Andrzej Babiec urodził się w 1972 roku w Mielcu. Po studiach pożarniczych rozpoczął służbę jako oficer w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Komendantem tam został w 2008 roku. Odznaczony m.in. Medalem „Za Ofiarność i Odwagę”, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Korso gratuluje objęcia tak ważnego stanowiska mielczaninowi st. bryg. Andrzejowi Babcowi.

Monika Świetlińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe