Na autostradę pojedziemy już nową drogą. Inwestycje pod Dębicą

  • 09.07.2019, 08:30
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Na autostradę pojedziemy już nową drogą. Inwestycje pod Dębicą Fot. Biuro prasowe UMWP
W Pustyni koło Dębicy można już jeżdzić po nowym łączniku drogowym, który połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec. Inwestycja ta kosztowała blisko 11 mln złotych, z czego dofinansowanie wyniosło łącznie 8,5 mln złotych.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej łączącej Dębicę z węzłem wschodnim autostrady A-4 oraz z drogą wojewódzką. Łączna długość przebudowanych dróg wynosi 2 km. Łącznik uzupełnił braki w sieci drogowej, a powstała inwestycja ma przełożyć się na wzrost płynności ruchu, dostępność do autostrady oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

W uroczystym otwarciu łącznika uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciel wojewody, przedstawiciele wykonawcy. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl wraz z radnymi województwa.


   - Ten łącznik to bardzo ważne miejsce na mapie drogowej powiatu, bo ruch na drodze z Mielca do Dębicy, w tym miejscu powodował duże utrudnienia, a szczególnie jeżeli chodzi o połączenie z autostradą. Tworzyły się tu korki, było to miejsce niebezpieczne. Wiele było wypadków – mówił Piotr Chęciek starosta dębicki, dziękując samorządowi województwa za wsparcie tej inwestycji.

 

 Więcej przeczytasz tu.

MW

Zdjęcia (12)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
jk
jk 31.12.2019, 08:03
bo "sukces" ma wielu ojców....
GRZEGORZ
GRZEGORZ 10.07.2019, 12:05
W dwóch miejscach poziom głównej drogi nie zgadzał się z bocznymi, to zrobili 2 garby na głównej zamiast dostosować boczne ?
Woody
Woody 09.07.2019, 19:20
Taki kawałek a robili go caly rok.. hahaha...
Dred
Dred 09.07.2019, 13:09
Jedna droga a tyle przygłupów
Traffic
Traffic 09.07.2019, 12:30
Nic to nie zmieniło - korki jak były tak są... ale jak napisano, to była przebudowa a nie budowa czegoś nowego. Powinien tam być bezkolizyjny zjazd/wjazd z wojewódzkiej na autostradę.
Eczix
Eczix 10.07.2019, 09:40
Mało miejsca

Pozostałe