Mieszkańcy osiedla: „Zostawcie kawiarnię!”

  • 20.09.2016, 05:00 (aktualizacja 23.09.2016 00:07)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy osiedla: „Zostawcie kawiarnię!” Szymon Burek
Tego jeszcze w mieście nie było. Mieszkańcy centrum Mielca protestują przeciwko likwidacji kawiarni, która znajduje się w podziemiach domu kultury. Nie wiadomo, kto jest autorem petycji, ale list skierowano do prezydenta Daniela Kozdęby, Samorządowego Centrum Kultury i Rady Seniorów.

Dotychczasowy najemca lokalu, właściciel restauracji „Te Quiero” złożył na ręce dyrektora SCK wypowiedzenie najmu lokalu. Restauracja niebawem zostanie zamknięta. Oburzeni są tym faktem mieszkańcy centrum miasta, którzy chcą, by kawiarnia funkcjonowała nadal. - Ta kawiarnia ma piękny wystrój. Naszym zdaniem jest integralną częścią domu kultury, gdzie można się spotkać, zjeść czy potańczyć. Naszym zdaniem tę kawiarnię należy uznać za obiekt użyteczności publicznej i powinien on spełniać ważną rolę dla lokalnej społeczności. (…) Likwidując tę ostatnią, jedyną tak reprezentacyjną kawiarnię na osiedlu, odbiera się możliwość lokalnej społeczności kulturalnego spędzania czasu – czytamy w petycji.

Więcej w 38 numerze Korso

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zostań
zostań 20.09.2016, 16:11
No to niech sprzeda komuś udziały czy odnajmie, czy jak to tam jeszcze załatwić. Byłem tam pare razy na imprezach (np. wesele) i było naprawdę ok. Jak dla mnie rewelacyjna lokalizacja na tego typu imprezę - wszędzie blisko
Kasia
Kasia 20.09.2016, 10:33
Moim zdaniem, przez to że Pani otwiera swoją działalność nad Wisłoką. Hotel i restauracja. ????
tył DK
tył DK 20.09.2016, 07:32
Co by nie powiedzieć, to miejsce jest nierozłącznie związane z DK. Czy znowu chodzi o pieniądze? Pewnie podwyższyli czynsz zaporowo.
Irek
Irek 22.09.2018, 12:07
A kto komu zabrania prowadzić kawiarnię? Niech oburzeni zakładają.

Pozostałe