Mielczaninie! Weź sprawy w swoje ręce!

  • 04.07.2019, 08:14
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Mielczaninie! Weź sprawy w swoje ręce! Fot. SzB Magistrat ruszył z akcją informującą o MBO.
Tylko do 15 lipca można zgłosić własny projekt w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Niektórzy mieszkańcy już złożyli swoje propozycje: imprezy, koncerty, nowe miejsca parkingowe, osiedlowe strefy relaksu dla rodzin...

W Mieleckim Budżecie Obywatelskim każdy pomysł ma równe szanse, bo wygra ten, który zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców Mielca. Zwycięski projekt zostanie włączony do budżetu miasta na rok 2020.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest aż 2 mln złotych. Na projekt ogólnomiejski przeznaczono 1 100 000 zł, natomiast wartość projektów lokalnych to 900 tysięcy złotych. Projekt ogólnomiejski musi spełniać kryterium ogólnodostępności, natomiast lokalny powinien być przeznaczony dla konkretnego obszaru miasta.

Jeśli wiesz już, czego potrzebuje miasto, wypełnij formularz, który znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. W przypadku projektu ogólnomiejskiego potrzebnych jest 50 podpisów osób, które popierają daną inicjatywę,  a 25 podpisów - jeśli projekt ma charakter lokalny.

Harmonogram MBO:

Zgłaszanie projektów – do 15 lipca

Weryfikacja zgłoszonych projektów – do 31 sierpnia

Ustalenie listy projektów do głosowania – do 10 września

Głosowanie – od 20 do 30 wrześnie

Ogłoszenie wyników - do 15 października.

Liczy się każdy głos!

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe