Tygodnik Regionalny Korso nr 27/2019

  • 01.07.2019, 19:31 (aktualizacja 08.07.2019, 17:19)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 27/2019
Proboszcz z mieleckiej starówki, dobry gospodarz, wielki odnowiciel, przyjaciel ludzi, znakomity organizator, kolekcjoner ikon od zeszłej środy może pochwalić się jeszcze jednym tytułem. Został "Człowiekiem Roku" tygodnika Korso. Już po raz 23. czytelnicy wybierali osobę godną zdobycia "Skałki Korso". Decyzją głosujących, a także kapituły plebiscytu został nim ksiądz prałat Janusz Kłęczek.

Chcą skrócenia kadencji
Słowne przepychanki na powiatowej sesji trwają w najlepsze. Apel, by nie iść tą drogą, słowa o zmęczonych oczach i chudych latach zagościły na mównicy, a dzięki transmisji na żywo i dostępnemu nagraniu także w przestrzeni publicznej.

 

Prezydent Mielca z absolutorium
Przedstawienie przez prezydenta raportu o stanie gminy to nowy obowiązek, jaki spoczywa na władzach samorządowych. Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Mielcu różniła się zatem przebiegiem od pozostałych.

 

Teraz już każde dziecko zarabia
Od wczoraj (1 lipca) składać można wnioski o pieniądze na pierwsze dziecko i wyprawkę szkolną. Na razie drogą elektroniczną, przez Internet, ale za miesiąc ruszy też nabór tradycyjnych, papierowych wniosków.

 

Powiat mielecki świętował 20-lecie istnienia
Pełna refleksji, wspomnień i podziękowań – taka była gala podsumowująca 20-letnią historię samorządu powiatu mieleckiego. Uroczystość miała miejsce we wtorek, 25 czerwca, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

 

Golibroda
W całym kraju zapanowała moda na noszenie brody. Można ją bez żadnych konsekwencji zapuszczać. Więcej, rozwinęła się cała paleta usług dla mężczyzn, którzy przekonali się do tego, żeby dbać o siebie. W taki oto sposób jak grzyby po deszczu pojawiają się męskie salony fryzjerskie, tzw. barber shopy. W Mielcu jest już ich kilka, pojawiają się nawet w mniejszych miejscowościach powiatu.

 

Instrukcja dla księży
W ostatni piątek, 28 czerwca, biskup tarnowski Andrzej Jeż podpisał specjalny dokument z zaleceniami duszpasterskimi, które mają chronić małoletnich przed zagrożeniem przestępstwem na tle seksualnym.

Rekreacja na starówce
Wzorem ubiegłego roku mielecki magistrat wraz z Domem Kultury SCK, Klubem Młodych Liderów, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mielcu przygotował cykl imprez plenerowych, które podczas tegorocznych wakacji odbędą się na mieleckim rynku starego miasta.

 

Piłkarskie Nadzieje zdobyły Estonię
Zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje wzięli udział w kolejnym bardzo dużym turnieju międzynarodowym. Tym razem zagrali w Parnu Summer Cup w Estonii.

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kazimierz66
kazimierz66 02.07.2019, 12:52
Szukałem życiorysu, dorobku księżowskiego, fragmentów kazań które by zachwyciły, tymczasem mam dostęp do informacji życiorysu kierownika budowy,
Człowiekiem roku wybraliśmy kierownika budowy.

Pozostałe