Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019

  • 24.06.2019, 19:48
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019
Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze. Problemy zaczynają się, gdy niespodziewanie trzeba zmierzyć się z jakimś nieszczęściem. W tym wypadku z majowym żywiołem powodzi, której nikt się nie spodziewał. Nadejście wielkiej wody spowodowało, że zaniedbania ujrzały światło dzienne. Nie obyło się bez wzajemnych oskarżeń i personalnego wytykania błędów.

Po niedawnych powodziach nastał okres gorących dni, a to jeszcze nie koniec, bo meteorolodzy zapowiadają 40-stopniowe upały. Na niejednym podwórku trawa swoim pożółkłym kolorem nie zachęca do odpoczynku. Podobnie jest w lasach, sucha ściółka stanowi duże zagrożenie pożarowe.

 

Pod koniec lutego tego roku w Mielcu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło zmiany w rozkładach jazdy miejskich autobusów. Zmieniły się wtedy oznaczenia MKS-ów, a także trasy przejazdów. Wielu mieszkańców miało wtedy problemy z wybraniem odpowiedniego połączenia. Pojawiają się też głosy, że niektóre linie nie spełniają oczekiwań.

 

Przeprowadzenie badań metali ciężkich w pyle PM10 i PM2,5, możliwość sfinansowania badań zanieczyszczeń na terenie miasta przez jedną z firm funkcjonujących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu i przede wszystkim dialog stron – to część propozycji profesor Lidii Wolskiej z Zakładu Toksykologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która była gościem specjalnym podczas zebrania zespołu roboczego ds. czystego powietrza.

 

W minioną niedzielę (23 czerwca) obchodziliśmy Dzień Ojca. Swoim tatusiom okazywaliśmy wyrazy szacunku i wdzięczności. Życzenia, laurki i dużo miłości, to prezenty dla tych młodych i trochę starszych ojców.

 

Temat ideologii LGBT ostatnie dwa miesiące interesował naszych radnych powiatowych. Inicjatorem dyskusji był radny Kacper Głaz, którego zapytaliśmy o powody stworzenia stanowiska radnych powiatowych w sprawie ideologii LGBT.

 

To historia o tym, jak marzeniami i ciężką pracą można zajść naprawdę bardzo daleko. Paweł Bochniewicz, były zawodnik Stali Mielec, grał w reprezentacji Polski U-21, która na mistrzostwach Europy zaprezentowała się bardzo dobrze. Kibicował jej cały kraj.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe