Kronospan buduje silos

  • 24.06.2019, 13:21 (aktualizacja 24.06.2019, 13:31)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Kronospan buduje silos fot. MB
Od kilku tygodni Kronospan w Mielcu realizuje nową inwestycję. To potężny silos w którym będzie przechowywany materiał do produkcji. Fabryka zapewnia, że ta inwestycja zminimalizuje uciążliwość produkcyjną na lokalne środowisko.

Docelowo powstaną dwa silosy o pojemności ponad 2000 m3 każdy. Będzie w nich przechowywany surowiec przygotowany do produkcji. Eksploatacja tych zbiorników pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć składowanie rozdrobnionego surowca w otwartych magazynach. W ten sposób zmniejszy się do minimum wtórne pylenie z terenu zakładu w tym z obszaru składowania materiału. Na terenie zakładu trwają też prace nad wyłączeniem dwóch emitorów E23 i E23a. - Żadne z tych prac nie są prowadzone, by wybudować na terenie zakładu spalarnię. Kronospan Mielec ma suszarnię, która suszy materiał służący do produkcji płyt drewnopochodnych - głosi komunikat Kronospanu.

To kolejne inwestycje, po instalacji systemu ochrony jakości powietrza – UTWS, wprowadzeniu pomiaru i monitoringu ciągłego, które, jak informuje Kronospan - zminimalizują wpływ produkcji zakładu na środowisko.

- Inwestycje te wynikają z troski o środowisko i wywiązywania się zakładu z Pozwolenia Zintegrowanego. Badania niezależnych, akredytowanych laboratoriów, potwierdzają, że wprowadzone rozwiązania są skuteczne, a emisje zakładu są dużo poniżej przyznanych w Pozwoleniu Zintegrowanym norm - czytamy w komunikacie. 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Janeczek
Janeczek 24.06.2019, 16:40
Artykuł sponsorowany przez kronospan

Pozostałe